Соціальна сфера Луганської області (54 об'єкти)

В цій категорії зазначаються різноманітні наявні об'єкти соціальної сфери Луганської області. 

В цілому, система надання соціальних послуг Луганської області характеризується фрагментарністю та носить інституційний характер. У системі відсутні як соціальні служб певного спрямування, так і соціальні послуги для окремих категорій населення, зокрема для осіб із проблемами вживання психоактивних речовин, осіб, які потребують паліативної допомоги, випускників інтернатних закладів із числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для внутрішньо переміщених осіб (у тому числі дітей), для населення яке постраждало внаслідок бойових дій, учасники АТО. Недостатньо розвинута система надання соціальних послуг та соціальної підтримки жінкам, особам похилого віку.

Плануючи соціальні служби та форми соціальної підтримки в області, потрібно акцентуватись на розвиткові форм соціальної підтримки й наданні соціальних послуг жінкам (переважно працездатного та похилого віку), дітям-підліткам, особам працездатного віку та особам похилого віку. Потрібно розвивати жіночі організації, групи самодопомоги, створювати центри підтримки жінок у складних життєвих обставинах, проводити інформаційні кампанії, спрямовані на популяризацію здорового способу життя у молоді, профорієнтацію, розвивати мережу спортклубів, гуртків. Для осіб похилого віку основний акцент необхідно робити на впровадженні мультидисциплінарних мобільних бригад, мобільних консультаційних служб, на впровадженні послуг підтриманого проживання, догляду вдома, денного догляду, паліативного догляду, представництва інтересів, соціального супроводу/патронажу, соціальної адаптації, надання соціальних послуг за місцем проживання, із врахуванням того, що кількість такого населення постійно збільшуватиметься.

З огляду на те, що найбільшою соціальною групою є особи працездатного віку, серед найважливіших проблем, які потрібно буде вирішувати соціальним службам для населення працездатного віку, можна зазначити потребу у працевлаштуванні, потребу у отриманні оперативних консультаційних, психологічних юридичних послуг, послуг посередництва та представництва інтересів. 

Показати фільтр
Реабілітаційна установа, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю.
74

Комунальний заклад «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Берізка»

  • Станично-Луганський р-н, с.Макарове, вул.Чапаєва, 46 а
314

Кремінський обласний будинок –інтернат для громадян похилого віку та інвалідів

  • Кременная, Кремінський р-н, с. Стара Краснянка, вул. Переїздна, 4
356

Теплівський обласний психоневрологічний інтернат

  • Станично-Луганський р-н, с.Тепле, вул.Миру, 4-а
250

Старобільський обласний психоневрологічний інтернат

  • Старобельск, Старобільський р-н, с.Бутківка, вул.Заводська, 2а
357

Нижнянський обласний психоневрологічний інтернат

  • Попасная, смт.Нижне, вул. Паркова, 13
253

Новоастраханський обласний психоневрологічний інтернат

  • Кременная, с.Новоастрахань, вул. Шкільна, 27
555

Дмитрівський обласний психоневрологічний інтернат

  • Новоайдар, село Дмитрівка, вулиця Центральна, 32 а
368