Центри соціальної реабілітації (дітей з інвалідністю, ВІЛ та молоді) (8)

Центри соціальної реабілітації зусереджують свою увагу та діяльність на людині, що потрапила у важку життєву ситуацію, втрачає здатність самостійно організовувати власну життєдіяльність. 

Станом на 01.01.2020 таких установ 7 обласного підпорядкуання, 1- Білокуракінський обласний будинок – інтернат для громадян похилого віку та інвалідів перейшов у підпорядкування структури «Центр надання соціальних послуг Білокуракінської селищної ради» (ОТГ) у зв'язку з реформою децентралізації.

Для відновлення особистністіх ресурсів індивіда або їх компенсації розробляється особлива інтегративна технологія - соціальна реабілітація. Вона покликана підвищити рівень соціального функціонування хворого або інваліда, будучи методом психосоціального впливу. Соціальну реабілітацію можна визначити, як комплекс заходів, спрямованих на відновлення зруйнованих або втрачених індивідом суспільних зв'язків та відносин внаслідок порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму (інвалідність), зміни соціального статусу (літні громадяни, біженці та вимушені переселенці (ВПЛ), безробітні тощо), девіантної поведінки особистості (неповнолітні особи, які страждають алкоголізмом, наркоманією та токсикоманією, які звільнилися з місць ув'язнення і т.п.). 

Об'єктами соціальної реабілітації можуть бути різноманітні групи людей - це окремі категорії населення, які потребують соціальної допомоги, в тому числі сім'ї, що опинилися в кризовій ситуації; неповнолітні громадяни, діти-інваліди; та їх батьки, діти-сироти; дорослі інваліди, люди похилого віку; підлітки з девіантною поведінкою; бездомні; біженці; мігранти, жінки і діти які зазнали насильства; неповнолітні матері і т.д.

Суб'єкти соціальної реабілітації - це такі спеціальні центри, у тому числі й для дітей і молоді. 

Однак, й держава в цілому, громадські та громадсько-політичні об'єднання, фонди, конфесії, органи місцевого самоврядування, професіонали соціальної роботи, тобто соціальні суб'єкти, які беруть участь у реалізації програм соціальної реабілітації, у наданні допомоги та підтримки людині, що потрапила в складну життєву ситуацію. 

Показати фільтр
Реабілітаційна установа, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю.
69
Контакти: 92905 Луганська обл., м. Кремінна, пл. Кооперативна, 20, 066-014-69-89, e-mail: krcsrdi@ukr.net, valina-71@ukr.net. (нові з 2020 року)
743