Донеччина+Луганщина об'єдналися у серії Лабів

Донеччина+Луганщина об'єдналися у серії Лабів
Протягом місяці тревала нва серія лабораторій в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру — інформаційно просвітницьких компаній для молоді та длорослих під назвами «Лабораторія Амбасадорів миру «Трансформація конфліктів»» та «Лабораторія толерантності». Їх учасниками стали 193 особи — 154 жінки та 39 чоловіків віком від 12 до 45+ років. Це і учні шкіл, батьки учнів, та освітяни громад Луганської та Донецької області. Загалом 13 заходів тривали 14 днів, де учасники вчилися вирішувати конфлікти мирним шляхом, набували розуміння поняття толерантності, спростовували ґендерні та етнічні стереотипи, дізнавалися про принципи інклюзивного суспільства, знайомились з цілям сталого розвитку, засвоювали правила безпеки у онлайн просторі та створювали творчі лабораторні вироби.

Лабораторними роботами стали вироби Лабов, які розміщені на консурсній онлайн платформі: https://photocontests.pp.ua/albums. За підсумками «голосування лайками», володарі кращих робіт отримують корисні призи, всі учасники підписуються на окремий телеграм канал, де йде поінформування про різні можливості розвитку, продовжуються вікторини та конкурси. 

Детально по кожному Лабу публікували звітні публікації, які можна подивитися тут:

Важливою складовою Лабораторій є дослідницька частина – виявлення громадської думки щодо стану та ефективності молодіжних просторів. Дослідження відбувається у форматі опитування, у ході якого учасники Лабораторій на добровільних засадах надають власне бачення стану та можливостей розвитку просторів у їх громадах, де молодь може збиратися спілкуватися, проводити свій вільний час. Тож за час серії Лабів вдалося зібрати думку 144 особи, серед яких 75% -жінки, та 25% -чоловіки (рис. 1).

Зображення

Вік респондентів: від 12 до 45+. Більшість опитаних мають вік 14 років (18,8%), та 15 років (22,2%) (рис. 2).

Зображення

У ході дослідження було виявлено, що більшість опитаних представників громад інколи долучаються, приймають участь у громадських заходах (заходах, організованих для жителів громади громадськими організаціями, міжнародними, або місцевою владою) – 50,7%. Ще 21,5% серед опитаних часто приймають участь у таких заходах. Решта респондентів не приймали участь у заходах, однак 22,9% з них мають бажання долучатися, брати участь (рис. 3).

Зображення

Стосовно волонтерського досвіду серед опитаних учасників, то лише 20,8% займалися волонтерською діяльністю (рис.4).

Зображення

Де ж проводить свій вільний час представництво громад Луганської та Донецької області, здебільшого молодь?! З діаграми видно, що більшість респондентів свій вільний час проводять вдома (61,8%). Наступною локацією для тайм-кіллінг є простори міст, сіл та селищ – парки, сквери, просто на вулиці (55,6%). Решта це публічні місця (22,2%), гуртки творчості -музика, танці, малювання, тощо (19,4%), та додаткові заняття (17,4%) (рис. 5).

Зображення

Разом з тим учасники опитування розповіли про те, яким чином проводять вільний час представники молоді серед їх оточення. Загалом вийшла така статистика (рис.6):

Зображення

Отже, за результатами дослідницької частини – виявлення громадської думки можна зробити висновок, що громади Луганської та Донецької областей мають активних громадян: активну молодь та активних освітян, які працюють на позитивні зміни у їх селах, селищах, містечках. Однак дуже часто (за детальним аналізом по кожній громаді) можна побачити, що деяким громадам бракує діалогових просторів, оснащених необхідним обладнанням для комунікації, користування інтернетом тощо, де молодь могла б згуртовуватись, ініціювати цікаві проєкти, налагоджувати діалог поколінь, спільнот.


Читайте наші новини на телеграм каналі

10:05
112
Немає коментарів. Ваш буде першим!