Рятівні бирки - нова система для підвищення рівня безпеки

Рятівні бирки - нова система для підвищення рівня безпеки
На Луганщині представниками мережі ІГР (Інклюзивних Громадських Радників) Громадської спілки «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» впроваджується спеціально розроблена система для підвищення рівня безпеки соціально вразливих громадян за допомогою «рятівних бирок».

Зображення

Вперше ідея розроблення спеціального елементу безпеки виникла при обговоренні представниками мережі Інклюзивних громадських радників (ІГР) нагальних проблем невербальних дітей, які мають розлади аутистичного спектру та дітей з порушеннями мовлення. Дослідивши та вдосконаливши спільні ідеї партнерів, експериментальний результат представив спільноті Андрій Жидков — член мережі ІГР та Консультативної ради громадських діячів при Програмі ООН. «Рятівна бирка» нагадує звичайну — виготовлена методом термотрансферного друку на сатині. Але така бирка призначена для екстреного встановлення контактів з батьками/законними представниками дитини або людини, у випадку якщо він/вона загубилася і має проблеми з самостійною комунікацією.

На бирці зображені піктограми про допомогу, телефонний номер контактної особи та QR-код, використання якого дозволяє отримати просту інструкцію, як діяти та комунікувати з дитиною або особою. Наразі розроблені вже чотири варіанти інструкцій: для надання екстреної допомоги дитині або особі, що має РАС або будь-які ментальні порушення розвитку, епілепсію, деменцію, цукровий діабет. 

Зображення

Для інтеграції ідеї у суспільство була виготовлена та розповсюджена перша партія «рятівних бирок» для ГО «Мама Діє» (м. Сєвєродонецьк) та «Світ для всіх» (м. Рубіжне) — батьківських об'єднань, що виховують дітей з інвалідністю. Разом з комплектом «рятівних бирок» родини отримали рекомендації щодо розміщення їх на одязі.  Тепер ідея буде проходити практичні дослідження для виявлення додаткових особливостей використання.

Для отримання комплекту «рятівних бирок» можна звернутися з потребою на платформу координації гуманітарної та волонтерської допомоги IncNet. До розповсюдження інформації вже долучилися регіональні та національні ЗМІ.

Проєкт IncNet реалізується за підтримки Європейського Союзу та технічного адміністрування Програми розвитку ООН.Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

02:01
340
Немає коментарів. Ваш буде першим!