Картки PECS – комунікативний рятівник

Картки PECS – комунікативний рятівник
4 листопада 2021 року відбувся 2,5 годинний тренінг «Картки PECS – комунікативний рятівник», який розробили інклюзивні громадські радниці – Олена Шалашна та Оксана Корнєєва. Тренінг розроблено в рамках співпраці з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру з питань розбудови інклюзивного, толерантного суспільства в партнерстві з громадськими спільнотами Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Захід проводився в межах підтримки Глобальної ініціативи «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».

Учасники були набрані за публічним оголошенням та їх оказалось 22 зацікавлені особи з числа вчителів, амбасадорів, представників громадських організацій, які зібралися на захід в Zoom форматі.

Image

Програма тренінгу була присвячена таким питанням, як:

  • Основи альтернативної системи комунікації. Топографічна та селективна системи.
  • Як обрати систему альтернативної комунікації для конкретної людини. Чому не всі люди готові використовувати альтернативні системи комунікацій та РЕСS?
  • Гра-проєктування «Варіанти впровадження РЕСS у різних сферах обслуговування». Демонстрація прикладів – картки в лікарні.
  • Введення системи альтернативної комунікації РЕСS дитині. Основні етапи підготовки та введення системи РЕСS (інформація з відео оглядом етапів роботи з дитиною). Додаткові навички, яким можливо навчити дитину за допомогою РЕСS. Практичні поради та типові помилки.

Також тренерки розробили та провели цікаву практичну вправу «Тренуймося спілкуватися за допомогою РЕСS» з розподілом на групи, провели на початку та наприкінці заходу пролонговане опитування «Оцінка мотивації до впровадження нового», яке дуже сподобалось учасникам.

Image

За підсумками заходу, його надали дуже позитивні коментарі та підтвердили, що тепер знають:

  • що ефективна побудова комунікації з людьми з інвалідністю є важливою у толерантному суспільстві, знають, що треба робити для подолання стереотипів у суспільстві щодо людей з інвалідністю;
  • вміють обрати та застосувати доступні засоби комунікації з людьми з інвалідністю;
  • володіють основами побудови комунікації за допомогою карток PECS.

Всі подякували тренеркам за цікаву та доступну програму з зовсім нової теми для учасників заходу.

Image

Image

Захід організовано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

20:55
252
No comments yet. Be the first to add a comment!