Лікарняні клоуни демонстрували на практиці методику своєї роботи в реабілітаційному центрі "Донбас" в Краматорську

Лікарняні клоуни демонстрували на практиці методику своєї роботи в реабілітаційному центрі "Донбас" в Краматорську
Лікарняна клоунада з’явилась в США у 1986 році. У багатьох країнах світу вона перетворилась на професію. Штатні клоуни є у лікарнях Канади, США, Франції, Ізраїлю та Австрії. Вони допомагають дітям, а інколи і дорослим, відволікатися від негативних думок про хворобу та лікування. Інколи – стають помічниками лікарів під час складних та болісних маніпуляцій.

В Україні перші лікарняні клоуни з’явились десять років тому. Це переважно волонтерська діяльність. Як звісно, лікарняні клоунські методики працюють, але як, показувала та розповідала Оля Булкіна, коли разом із іншими спікерами  проводила «Чотири дискусії про соціальну згуртованість та культурне життя молоді, літніх людей, людей з інвалідністю в громадах, розташованих уздовж «лінії зіткнення» пройшли в вуличному форматі в міста Гірське та Щастя Луганської області, селищах Верхньоторецьке та Дружба Донецької області. Тоді, за підсумками всього одного дня інтерактивного та цікавого, відкритого, публічного формату вдалося розкрити потенціал місцевих культурних діячів, громадських активістів та просто небайдужих людей, зрозуміти місцеву владу для того, щоб побачити майбутній фокус співпраці та підвищення соціальної згуртованості через реалізацію потреб організації культурного життям в громади, розташованої уздовж «лінії зіткнення».

Зображення

Оля  відвідувала громади, розповідала про свою роботу та показувала, як реально це працює з дітьми.

 «Ми робимо щось дивне, але дуже важливе» — так сказала Оля,  коли між дискусіями побувала в гостях у дітей, підопічних Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас». А це діти, які мають порушення розвитку, ДЦП та діти з аутизмом.

Зображення

«Вони всі сьогодні сміялися. Ми зробили так, щоб вони сміялися. Напевне у нас все вийшло, бо дитячі посмішки — це єдиний авторитетний критерій роботи лікарняних клоунів. А сьогодні сміялися всі. Різні діти, з різною формою інвалідності, порушеннями розвитку, ментальними розладами і особливостями. Але всі вони — чудові і дуже живі!» — розповіла Оля, після заходу в реабілітаційному центрі. 

Зображення

Дивіться, що розповідає Оля в студії «Ранку на Суспільному», бо іноді можна попасти і повчитися в Школі лікарняних клоунів, але певним критеріям має відповідати такий кандидат.

Всі, хто за цей невеличкий час зміг поспілкуватися з Олею під час дискусій, які стали можливими цього разу в громадах Донеччини та Луганщини завдяки Програмі ООН із відновлення та розбудови миру, зазначали, що було б дуже корисно провести «Школу лікарняних клоунів» на Сході України. 

Хто знає? Можливо це й стане можливим згодом! 


Читайте наші новини на телеграм каналі

13:55
169
Немає коментарів. Ваш буде першим!