​«Art -ЛАБОРАТОРІЯ». Новоайдар

​«Art -ЛАБОРАТОРІЯ». Новоайдар

«Art -ЛАБОРАТОРІЯ», за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру, відбулась для Новоайдарської громади. В форматі Zoom сьогодні, 3 липня, обговорили питання майстерності розпису муралів та затвердили макет, що підготували муралісти для громади Новоайдару – «Чаша знань».

Як зазначив Ян Птушко – відомий мураліст з Луганщини, лаборант «Art -ЛАБОРАТОРІЯ»: «Я намагався в концепт муралу закласти прагнення до знань через зображення рюкзачка, який єднаються та заварюється в чаші та перетворюються на купу знань та вмінь, які необхідні для розвитку громади. Практика появи муралів в громадах свідчить, що як правило, вони стають центром уваги громадян, які автоматично починають думати та облаштовувати місця біля муралів для відпочинку, наприклад. Біля муралів з’являються лавочки та міні паркові зони, світло та підсвітка, висаджуються гарні рослини та з’являються алейки. Вони стають, наприклад площадкою для фотографування та роздумів, згуртування громадян, відкритими площадками для діалогів та роздумів, гарно вливають на настрій громадян. Важливо – що доступ до них мають всі».

Нагадаємо, що формат лабораторій (скорочено – «лаби») розроблено для зацікавлення, по-перше всієї молоді, через просвітництво та практичні вправи, живу роботу в рамках лабів, залучити стати соціально активними. Зрозуміти, через донесення тренерами лабів (лаборантами) важливості питань: побудови інклюзивного, толерантного суспільства для запобігання прояві конфліктів, виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в молодіжному середовищі через використання арт-практик вуличного мистецтва створення муралів, як засобу соціального згуртування в громадах Донеччини та Луганщини заради миру та справедливості.

Image

Під час лабу, Ганна Борова – спеціалістка з питань соціальної єдності популяризувала існуючі досягнення напрямку роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

А психологиня лабу, Людмила Кобзєва, провела цікаве тестування учасників лабу та розповіла про вплив кольорів на психоемоційний стан людини та зазначила: «Колір має два впливи на організм людини. Перший — це кванти енергії, що надходять в організм із зовнішнього світу і квант інформації про навколишній світ. Вчені, аналізуючи відмінності в колірних перевагах в залежності від віку та освітнього рівня, вважають, що прості, чисті, яскраві кольори діють на людину як сильні, активні подразники. Вони задовольняють потреби людей зі здоровою, не втомленою нервовою системою — діти, підлітки, молодь, люди фізичної праці, відкриті, прості і прямі натури. Складні, мало насичені, розбавлені відтінки діють, скоріше, заспокійливо, ніж збудливо, викликають більш складні відчуття, відображають потреби людей досить високого культурного рівня та стають в перевазі людьми середнього та похилого віку, інтелігентної праці, людьми з втомленою і тонко організованою нервовою системою».

Наприкінці проглянули відео, яке нагадує й досі, як саме починалось муральне мистецтво на Луганщині. Відео можна продивитися за посиланням тут:

http://ndo.lg.ua/video/4-muraly-yak-vulychne-mystetstvo-luhanska-oblast.html

Таким чином, 15 осіб, які відвідали цей лаб та цікавляться формами вуличного Art-мистецтва з Новоайдарської громади підтвердили важливість робіт арт-майстрів у суспільстві. Зрозуміли, навіщо малюють мурали та які вони бувають, стали обізнаними в підходах балансу вуличного Art-мистецтва та що воно означає для пересічних громадян і яким чином стосується питань соціальної єдності.

На муралі буде використано маркування та зазначені герої бренду «Луганщина. МОЯ», для промоції та нагадування належності громади Новоайдарщини  до спільних цінностей відповідальних громадян, які нікуди не поїхали та працюють для рідного краю.

Image

Нагадаємо, що таким чином «Art -ЛАБОРАТОРІЯ» відвідала цю громаду вслід за попереднім лабом — «Лабораторія толерантності», про яку ми писали раніше тут:  http://ndo.lg.ua/news/417-laboratoriya-tolerantnosti-vidvidala-novoaydar.html

Сподіваємось, що  в майбутньому, лаби поступово зможуть відвідати всі активні громади й не тільки онлайн.

Image

Захід «Art -ЛАБОРАТОРІЯ» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки Консультативної ради з питань примирення та соціальної єдності UNRPP та фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

13:20
517
No comments yet. Be the first to add a comment!