«ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» відвідала Новоайдар

«ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» відвідала Новоайдар

Мета просвітницька кампанія «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» — розбудова миру шляхом донесення важливості інклюзивного і толерантного суспільства у запобіганні конфліктів; виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в молодіжному середовищі громад Луганської області. Популяризація досягнень напряму роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

Зображення

Захід проводять за принципом «рівний рівному» лаборанти «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» — молоді та активні працівники ГО «Фундація простір» (Яна Литовка) та ГС «Луганська обласна асоціація організацій осіб з інвалідністю» (Майя Берідзе, членкиня ісламського культурного центр «Бісмілля», м. Сєвєродонецьк) за підтримки Консультативної ради з питань соціальної єдності, що працює при UN RPP.

Зображення

На початку заходу, з привітаннями та своїм досвідом з питань соціальної єдності, активізації громадянського суспільства для позитивних змін, поділились Ганна Борова, представниця Програми ООН із відновлення та розбудови миру та Олена Кізілова, членкиня консультативної ради з питань соціальної єдності при UN RPP, координаторка Робочої з безпеки та соціальної єдності в Новоайдарській громаді.

Зображення

Майя Берідзе розповіла про роль та важливість толерантності у побудові мирного суспільства, на прикладах роз’яснювала питання інклюзії та розповідала про значність волонтерства для молоді. На прикладі історії успіху фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» спростувала стереотипи щодо неповноцінного життя людей з інвалідністю та донесуть, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе.

Зображення

Яна Литовка на прикладі створення та роботи діалогової платформи-мультихабу «Green Lab» продемонструвала досвід організації креативних діалогових просторів для молоді, розповіла про власний досвід волонтерства та співпрацю з UNRPP, розповіла яким чином молодь може сприяти побудові активного громадянського суспільства та побудові толерантного суспільства, про «дерева особливих людей», та наголосила про важливість бути «зеленими».

Зображення

Захід пройшов в цікавому ігровому форматі, включаючи ігри на пізнання понять «стереотип», «толерантність», «різноманіття», «ґендер» та «Цілі сталого розвитку». Знайомилися зі створеними продуктами, такі як «TravelBox» з відтвореною у віртуальній реальності краса Луганської області, збірниками фото місцевих пейзажів та традиційних вбрань, як з інструментами спрощення стереотипів щодо особливостей цієї місцевості. У форматі фото-сушки ознайомилися з особливими історіями успіху та самореалізації людей з інвалідністю. У ході роботи учасники активно ділились власними думками та навіть ідеями щодо досягнення більш толерантного суспільства у їх громаді.

Зображення

Тож за підсумками заходу, зробили висновок про його необхідність та креативність, цікавість й те, що очікувані результати було досягнуті: донесена роль та важливість толерантності у побудові мирного суспільства; роз’яснено питання інклюзії, гендерних та інших стереотипів на конкретних прикладах). 

Зображення

Про це свідчать й коментарі самих учасників заходу, а саме:

«Я часто подорожую, тому часто стикався з різноманітними застереженнями та стереотипами, що зупиняли мене іноді навіть знайомитись з місцевими людьми. Зараз я зрозумів, що стереотипи це лише уявлення одних людей щодо інших, і вони не завжди виправдовуються».

Зображення

«Всі теми мені сподобались і з кожної я взяв щось для себе. А ще я зрозумів, що волонтером стати не складно, а волонтерство не тільки дає багато можливостей, а й сприяє розвитку толерантного суспільства!»

Зображення

Ведучі та організатори заходу, таким чином не тільки мають надію, а впевнені, що захід відвідали представники громади міста Новоайдар – активна молодь та викладачі шкіл, які можуть стати соціально активними та представниками діючих молодіжних рад та громадських організацій, що працюють в сфері молодіжної політики, долучаються до волонтерства, культурної та громадської просвітницької діяльність.

Зображення

Організації роботи «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» на місці сприяв педагогічний колектив Новоайдарської обласної санаторної школи Луганської області.

Зображення

Текст, фото,

ГО «Луганський прес клуб», Олександр Симоненко.

Зображення

Захід «Лабораторія толерантності» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки Новоайдарської обласної санаторної шкали, ГС «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю», Консультативної ради з питань примирення та соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

09:15
833
Немає коментарів. Ваш буде першим!