​За підтримки ПРООН для мешканців Донеччини запускається мобільний застосунок Smart місто

​За підтримки ПРООН для мешканців Донеччини запускається мобільний застосунок Smart місто

Відтепер жителі Вугледару, Дружківки, Слов’янська та Торецька, що на Донеччині, зможуть активно взаємодіяти з органами місцевої влади та впливати на прийняття важливих рішень у своїх містах, використовуючи застосунок “Smart місто” у власних смартфонах. Застосунок також допоможе оперативно отримувати повну інформацію про важливі події у їхніх громадах.

Про повідомляється на офіційному сайті Представництва Програми розвитку ООН в Україні.

Його вже можна завантажити для смартфонів на базі iOS та Android.

Застосунок розробила громадська організація «Центр громадських ініціатив – ЦеГрІн Донбас» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені урядами Данії, Швейцарії та Швеції. Восени 2019 р. команда з ГО «ЦеГрІн» стала однією з переможниць хакатону для розвитку громад та вирішення актуальних соціальних проблем «Hack for Locals» у Харкові, що проводився за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Тоді вони розробили прототип застосунку, а згодом протестували додаток у громадах Вугледара, Дружківки, Слов’янська та Торецька.

Голова ГО «ЦеГрІн» Ольга Алтуніна розповідає, що мешканці міст радіють, що спілкування з владою стало простішим, а доступ до сервісу не потребує складної авторизації.

«Ми сподіваємось, що місцеві органи влади надалі регулярно наповнюватимуть застосунок інформацією, яка буде оперативно й системно розповсюджуватись через Smart місто», – додала вона.

«Ми радіємо, що завдяки нашому минулорічному хакатону нам вдалося знайти активних і талановитих громадян, які своїми інноваційними рішеннями можуть примножувати позитивні зміни у власних громадах та розвивати ефективні цифрові сервіси на сході України», – зазначив керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов.
«У Програмі ООН із відновлення та розбудови миру ми готові підтримувати ініціативних громадян, аби подібні сервіси можна було швидко масштабувати та зробити їх однаково доступними для всіх громадян у всіх містах України».

Нагадаємо, ПРООН системно підтримує на Сході України хактони з розробки IT-проектів соціального спрямування. Так у 2018 році на Луганщині разом із партнерами було проведено регіональний Хакатон «Button», у якому взяли участь більше 50 учасників з всієї Луганщини. Вони презентували соціально значимі ідеї і за допомогою IT-технологій намагалися втілити їх у життя. Зокрема, команди працювали над проєктами з покращення іміджу Луганської області, поліпшення роботи державних установ із статистичними даними, культурного путівника по Луганщині. 

Image


Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

07:20
199
No comments yet. Be the first to add a comment!