Зайнятість у сфері соціального захисту в часи пандемії

Зайнятість у сфері соціального захисту в часи пандемії

Пандемія Covid-19 загострила системні проблеми в різних сферах, пов’язаних із добробутом населення – охороні здоров’я, соціальному захисті, освіті. Установи, що надають соціальні послуги, утворюють мережу підтримки для тих, хто зіткнулися з бідою, потрапили у складну життєву ситуацію та потребують допомоги. Мережа цієї підтримки тримається на щоденній праці тисяч працівни_ць соціальної сфери, а їхнє навантаження під час пандемії лише зросло.

Cedos вирішив дослідити, які виклики постають перед ключовим працівни_цями у сфері соціального захисту під час пандемії. Умови та оплата праці у бюджетній сфері в Україні – тема, що неодноразово опинялась у фокусі публічних дискусій. Однак проблеми у соціальній сфері отримують у ній менше уваги. Водночас вже третій рік триває імплементації реформи соціальних послуг, покликана покращити їх якість. Але чи змінюються умови праці тих, хто надають ці послуги? Які проблеми зайнятих у бюджетній сфері загострила пандемія? Що варто змінити у системі соціального захисту з точку зору самих працівни_ць?

16 лютого, 11:00-13:00 запрошуютьна презентацію аналітичної записки про вплив пандемії на сферу зайнятості у бюджетній сфері. Після презентації ми разом з експерт_ками обговоримо її результати. Подія відбудеться онлайн.

Спікер_ки:

  • Артем Тишковець, Євгеній Гостюмінський і Віталіна Коркушко, державні експерти експертної групи з питань трудових відносин Директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки України;
  • Оксана Дутчак, кандидатка соціологічних наук, заступниця директорки «Центру соціальних і трудових досліджень»;
  • Світлана Толстоухова, керівниця ГО «Ліга соціальних працівників»;
  • Дмитро Кондратенко, начальник відділу з моніторингу та оцінювання МБФ Карітас України;
  • представник Міністерства соціальної політики України (уточнюється)

Основні питання, на яких сконцентруємося:

  • Як пандемія вплинула на зайнятих у бюджетній сфері, які проблеми загострила?
  • З якими проблемами зіштовхнулись зайняті, особливо ті, які не могли перейти у дистанційний формат роботи?
  • Як пандемія вплинула на соціальні професії й сферу догляду: соціальних працівниць, медсестер, працівни_ць дитсадків?
  • Якими є механізми захисту праці та що відбувалось з лікарняними й додатковими виплатами під час пандемії?
  • Які «уроки пандемії» варто врахувати у сфері зайнятості загалом і зайнятості працівників соціальної сфери зокрема?

Подія відбудеться онлайн у Zoom. Для того, щоб приєднатися до події і мати змогу приєднатися до дискусії, зареєструйтесь за посиланням: bit.ly/3AVARNV. Подія також транслюватиметься на сторінці Cedos у Фейсбуці.

Цю дискусію ми проводимо у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Телефон:
Джерело: https://www.facebook.com/events/675277317063346?ref=newsfeed
Дата та час події:
12:00
295