Розшукуються бажаючі створити волонтерські програми в Донецькій та Луганській областях

Розшукуються бажаючі створити волонтерські програми в Донецькій та Луганській областях

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки ПРООН оголошує конкурсний відбір на створення волонтерських програм та підготовку менеджерів цих програм з Донецької та Луганської областей.


Проект «Підготовка менеджерів волонтерських програм 1.0», що завершився весною 2021 року, дозволив впровадити 19 чудових волонтерських проектів та ініціатив на Сході України! Саме тому ми вирішили не зупинятися на досягнутому!

Отож, вже сьогодні ми запускаємо новий набір та шукаємо вас — натхненних менеджерів, щоб разом з вами започаткувати нові волонтерські програми за фінансової підтримки ПРООН у ваших громадах!

До чого ми прагнемо? До поширення культури волонтерства серед молоді Сходу України, а також до формування професійного підходу у роботі з волонтерами.

А як ми цього досягатимемо? Що саме очікуватиме нових менеджерів, які будуть відібрані для участі?

— Цікавий онлайн-курсу щодо менеджменту волонтерів та отримання сертифікату;
— Триденний очний тренінг з підготовки проектних заявок;
— Конкурс від ПРООН на затвердження кращих проектних пропозицій та їх фінансова підтримка;
— Реалізація волонтерських програм та ініціатив, що будуть обрані конкурсною комісією ПРООН;
— Супервізії та супровід на шляху реалізації волонтерських програм, постійна підтримка наших менторів;
— Дводенний очний тренінг з моніторингу і оцінки власних розроблених волонтерських програм;
— Подарунки для набраних команд волонтерів та самих менеджерів волонтерських програм.

До участі у конкурсі запрошуються представники:
— молодіжних центрів,
— громадських організації та благодійних фондів, які працюють з молоддю
— вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації,
— регіональних центрів/бюро з безоплатної правової допомоги,
— центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Географія реалізації проекту:
Громади Донецької області: Добропільська ТГ, Дружківська МТГ, Покровська ТГ, Мирноградська ТГ, Мирненська ТГ, Слов`янська ТГ, Сіверська ТГ, Соледарська ТГ, Торецька ТГ (включно з с. Новгородське), Світлодарська ТГ, Мангушська ТГ, Волноваська ТГ, Ольгинська ТГ, Очеретинська ТГ, Вугледарська ТГ, Сартанська ТГ, Великоновосілківська ТГ, Мар’їнська ТГ, Авдіївська ТГ, Краматорська ТГ, Маріупольська ТГ.

Громади Луганської області: Лозно-Олександрівська ТГ (включно з населеними пунктами, що входили до складу Привільської ОТГ), Троїцька ТГ, Нижньодуванська ТГ, Біловодська ТГ, Попаснянська ТГ, Сєвєродонецька ТГ, м.Лисичанськ, м.Старобільськ, Кремінська ТГ, Міловська ТГ, Красноріченська ТГ, Станично-Луганська ТГ, Широківська ТГ (включно з населеними пунктами Широкий і Красна Талівка), Новоайдарська ТГ, м. Золоте, Щастинська ТГ (включно з с. Трьохізбенка).

Головними критеріями відбору, окрім регіонального, буде:
— мотивація до участі та подальшій організації діяльності волонтерів на місцях;
— обґрунтування претендентом (кою) актуальності започаткування чи посилення волонтерських ініціатив у його/її громаді;
— розуміння потреб громади, які можуть бути вирішення шляхом реалізації волонтерських ініціатив.

Отож, якщо Ви відповідаєте вище зазначеним критеріям, заповніть форму для участі у конкурсному відборі координаторів.

Кінцевий термін подання заявок — 10 серпня.

Ми чекаємо саме на вас! :) Успіхів!

— — — —
ВАЖЛИВО! Діяльність координаторів передбачається на базі організації, де він/вона працює та хоче розвивати волонтерство, та не передбачає додаткової оплати від ПРООН. Водночас, фінансування отримають 10 створених навченими координаторами волонтерських програм/ініціатив, що будуть відібрані ПРООН на конкурсній основі.
— — — —
*Проєкт «Розбудова спроможності менеджерів волонтерських програм для формування та підтримки професійного підходу до організації волонтерської діяльності та менеджменту волонтерських програм у Донецькій та Луганській областях» впроваджується Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
56