Обговорили План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар'єрності на Донеччині

У заході взяли участь представники структурних підрозділів Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації, представники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та військових адміністрацій, громадських організацій осіб з інвалідністю, що опікуються питаннями безбар’єрності в регіоні.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Василь ТЕКЛЮК у вигляді слайдів презентував учасникам онлайн-заходу проект Плану заходів, який завчасно був розісланий всім заінтересованим до цього питання особам.

Першою в обговорені проекту Плану заходів виступила заступник начальника Департаменту соціального захисту населення Людмила РОМАНЕНКО, яка загострила увагу учасників на сучасному стані в країні і актуально буде проект доповнити заходами, які стосуються ВПО.

Атуальним і емоційно-важливим був виступ членкині обласного комітету доступності Наталії ЗУБАР, людини з інвалідністю 1 групи на кріслі колісному, яка через активні бойові дії евакуювалася з Бахмута до Києва. Наталя загострила увагу керівництва області на відсутності моніторингу доступності бомбосховищ і жодного про це заходу в проекті. " Я особисто, мої рідні, друзі і мої знайомі не раз стикалися за цей рік з евакуацією, із потребою швидко дістатися сховища, відчули особисто безліч невидимих бар’єрів. Не раз була присутньою на заходах з безбарєрності, які проводила Тетяна ЛОМАКІНА, Радниця - уповноваженої Президента України з безбар'єрності. Як сказала перша леді, доступність, повинна бути пріоритетом будь-яких рішень і змін і які мають втілюватися «по-людськи й для людей» -промовила Наталя.

Важливим і професійним, на мій погляд, був виступ присутнього на заході Юрія СІДЕНЬКОВА, заступника голови Громадської ради при Мінрегіоні і голови комітету з питань містобудування, який працює над розробкою проектів і відновленням соціально значимих громадських будівель та об’єктів інженерної інфраструктури і особисто знає, що сьогодні безбарєрність є принципом державної політики. Щоб у майбутньому Україна була комфортною для всіх своїх громадян, незалежно від їхнього віку та стану здоров'я в цьому проекті потрібно впровадити низку змін.

Очікується, що проект Плану заходів буде допрацьовано відповідно до пропозицій та зауважень і, головне, після його затвердження спрямований на створення в нашому регіоні простору без бар’єрів для всіх категорій населення.

11:13 Олена Кізілова
No comments yet. Be the first to add a comment!