Допомогаємо переміщеному Центру реабілітації "Донбас"

І як, завжди і тут допомогають наші партнерські зв'язки громадських активістів.

Як звісно фахівці центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас», який працював у місті Краматорську Донецької області, працюють над створенням такого центру на Прикарпатті.

Про це неодноразово писали

І ми вже знайшли кошти та допомогаємо і власними зусиллями та роботами працювати над покращенням виділеного приміщення, яке було буже не просто знайти в обалсних центрах західних областей України. Але воно все ж таки знайшлося, та Центр зі своїми підпічними знайшов свій притулок в Івано-Франківську. 

Ми зверталися до різних організацій та і зараз шукаємо фінанси на покращення роботи Центру на новому місці. Вже знайшлася допомога від Save the Children та ми зараз працюємо над тим, щоб на базі Центру запрацювала спеціальна студія психологічної підтримки дітей. 

Івано-Франківська рада зробила доступним підхід до приміщення. 

Як звісно, в мирні часи Центр міг приймати одночасно для проходження комплексної реабілітації до 40 осіб, до кожного був персональний підхід та розроблялися спеціальні програми і людина з будь-якого населеного пункту України могла обрати послуги Центру, приїхати та отримувати його послуги від 14 днів до 6 і більші місяців за необхідності.

Сподіваємось, що ми знайдемо ресурси на продовження повноційної роботи Центру в новому переміщеному форматі.

Сьогодні Західна Україна приймає на себе велике навантаження ВПО з гарячих регіонів країни, у тому числі осіб з інвалідністю. В регіон повертаються військові, які боронили нашу країну та отримали поранення. Всім їм потрібна кваліфікована допомога фахівців: психологів, реабілітологів, фізіотерапевтів та ерготерапевтів. Кваліфіковану допомогу потрібно надавати не тільки цім особам, а й членам їх сімей, фахівцям, які з ними працюють (супервізія). Дітям з інвалідністю зі Сходу країни, які з батьками вимушені були покинути свої домівки та переїхати в ваш регіон, нема куди податися, їх не охоче приймають у школи та дитячі садочки. Та і їхні батьки соромляться своїх дітей, бояться їх показувати оточуючим, щоб не привертати до своєї сім'ї зайву увагу. Вони сидять в місцях перебування ізольовані від оточуючого світу. Адаптацію та реабілітацію з ними ні хто не проводить. А по закінченню війні, дітей та дорослих з інвалідністю, нажаль, стане значно більше.

В 2014 році установа вже пережила окупацію і гідно вийшла з цієї сітуації. Нажаль, події 2022 року вимагають шукати інші шляхи. Тому наша організація та ДРУЦКРОІ «Донбас» звертаються до всіх з проханням підтримати роботу реабілітаційної установи тепер близче до громад Західної України.

12:42 Олена Савченко
Немає коментарів. Ваш буде першим!