Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Спішимо повідомити

Потяг до природи закладено у кожній людині від народження, адже вона є частиною природи. У дітей він виражений особливо яскраво: вітер і сонце, ліс і вода приносять їм надзвичайну радість. Чи потрібно доводити, наскільки позитивно впливає природа на дітей? Вона виховує в учнів стійкий інтерес до занять, почуття відповідальності за стан довкілля, розвиває потребу у спілкуванні з природою, народжує почуття любові до навколишнього світу.

Здобувачі освіти Новоайдарської обласної санаторної школи це чудово розуміють та з великим задоволенням долучаються до акцій, пов’язаних з висадкою дерев та кущів на території Новоайдарської громади та на території рідної школи. Шкільне лісництво «Дубок» та громадська організація «Зелені долоні» тісно співпрацює з Новоайдарським лісомисливським господарством, тож робітники господарства часті гості наших юних «лісівників».

Цьогоріч робітниками лісомисливського господарсва було проведено пізнавальний та цікавий майстер-клас із висадження зелених насаджень. Роботу розпочали з правил техніки безпеки та поведінки перебування на природі, в лісі.

Лісничий ознайомив школярів з організацією виробничого процесу в Новоайдарському лісництві, розповів як отримують посадковий матеріал. Він зазначив, що основними напрямами роботи є створення лісових культур та догляд за ними, охорона та захист лісу від пожеж та шкідників, вирощування сіянців, заготівля насіння, лісопродукції. Лісничий зауважив, що особливо гостро постає проблема забруднення лісових масивів. Дітям розповіли про схему посадки лісових та кущових культур та показали на практиці: на яку глибину саджати дерево, яка повинна бути між ними відстань в рядку та як правильно присипати коріння саджанця ґрунтом за допомогою Меча Колесова.

Як зазначив майстер, такі заходи сприяють поглибленню знань школярів про ліс, вихованню в підростаючого покоління почуття любові і бережливого ставлення до природи рідного краю, спрямовують вибору майбутньої професії.

Лісівники високо оцінили рівень культури та старанність учнів і запевнили, що більше 95 відсотків нині висаджених дерев та кущів повинні прийнятись.

Заходи в Новоайдарській санаторній школі та професійному аграрному ліцеї організовано в межах проєкту «Від екології природи до екології душі», який реалізує ГО «Зелені долоні» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

15:20 Олена Кізілова
Немає коментарів. Ваш буде першим!