Слово – це зброя.

На початку 2022 року мережа ініціативи  "Молодь дебатує" налічувала 78 освітніх закладів та близько 1000 дебатантів, які є активними учасниками міських, міжрегіональних та національних змагань. Серед них і учні шкіл, в яких працюють Амбасадори миру: Станіслава Стасенко, Ксенія Дружина, Інна Гочошвілі, Ася Котович, Олексій Головатий.

Переможці міжрегіональних дебатних турнірів 11 червня зустрілись на національному піфіналі. Багато школярів опинились за кордоном через війну або в інших регіонах України. Та попри все підготувались до дебатного турніру та змагались на теми «Чи потрібно залишити можливість вивозу домашніх тварин без усього переліку документів з України в разі екстреної ситуації?» та «Чи потрібні обов’язкові знаки про відеоспостереження у громадських місцях?».

На урочисте відкриття національного півфіналу був запрошений німецький письменник, співрозробник відкритих парламентських дебатів та федерального конкурсу «Jugend debattiert» Ансгар Кемманн (Ansgar Kemmann), який привітав українських школярів:«Я дуже дякую за запрошення і щасливий бути з вами цього року. Я бажаю вам гарних та чесних дебатів і бажаю удачі для кожного дебатанта, який виступає. Слава Україні!»

"Свобода думки, це те що відрізняє нашу країну, що відрізняє нас від країни агресора і тому я бажаю нам усім, щоб ми могли захистити наші думки і право висловлювати їх вільно і це те, що нам дають ці дебати – ми навчаємось висловлювати наші думки. Слово – це зброя. І якщо ми будемо цим правильно користуватись я впевнена, що це нам допоможе надалі»- з такими словами звернулась до учасників  Національного дебатного півфіналу керівниця німецько-української ініціативи Ольга Пішель

Серед учасників цьогорічного півфіналу - учні Амбасадорских шкіл із Костянтинівки - Микита Шаповалов і Таїсія Вівдич з Краматорська. І Микита і Таісія зараз перебувають у Польщі, тому готувались до дебатів із своїми тренерками Станіславою Стасенко та Інною Гочошвілі онлайн.

Ця ініціатива важлива не тільки для дітей учасників, а й для їхніх тренерок та тренерів, які під час підведення підсумків мали можливість поспілкуватись Тренери на національному півфіналі говорили про освіту та життя під час війни

«Кожен день наближає нас до перемоги і того дня, коли ми всі зможемо побачитись знову. І ці дебати для мене символ також того, що наше життя продовжується далі і ми займаємось нашими справами і зможемо побачитись. Я хочу подякувати кожному, хто зараз приймає участь, а також нашим вчителям, які для нас герої нашого часу і герої цієї війни, тому що вони працювали з різних куточків України під час бомбардувань», -зазначила керівниця проєкту Ольга Пішель.

Константиновка, Європейська, 58
Немає коментарів. Ваш буде першим!