Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Онлайн-тренінг "Картки PECS - комунікативний рятівник" для освітян Селидівської ТГ

19 листопада 2021 року педагоги освітніх закладів, психологи, логопеди, вихователі логопедичних груп ДНЗ №44 «Пролісок» та батьки Селидівської територіальної громади взяли активну участь у онлайн-тренінгу «Картки PECS – комунікативний рятівник» із питань розбудови інклюзивного, толерантного суспільства з партнерами з Донецької та Луганської областей. Чому саме ця тема була обрана для обговорення? На жаль, на сьогоднішній день в Україні значно зросла та ускладнилася кількість дітей, що мають порушення мовлення. Саме мовлення можна порівняти з візитною карткою людини, адже від того, наскільки чітко, фонетично, лексично, граматично правильно та зрозуміло вона висловлює свої думки, залежить її спілкування з оточуючими, розвиток та успішність у житті загалом. Чому РЕСS? Це система альтернативної комунікації, яка дає змогу дитині з порушеннями мовлення спілкуватися за допомогою карток. Які переваги використання цієї системи? Сьогодні систему PECS успішно застосовують у роботі з дітьми з аутизмом з мовленнєвими та комунікативними труднощами. За допомогою PECS спілкування для дитини з оточуючими людьми стає більш доступним. Адже використання цієї системи прискорює розвиток розмовної мови. Тому саме ця тема тренінгу була обрана для обговорення та подальшого застосування у роботі педагогів. Було приємно, що педагоги міста Селидового мають велике бажання вивчати сучасні інноваційні методики навчання, допомагати діткам з порушенням мовленнєвого розвитку та їх батькам, прикладають максимум зусиль та терпіння задля подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку, підтримують віру у можливості кожної дитини. Від імені учасниць зустрічі хочу висловити слова вдячності тренеркам Оксані Корнеєвій та Олені Шалашній за щире спілкування та презентований досвід роботи з дітьми, які з різних причин не можуть опанувати словесну мову. Цей захід проводився в межах Глобальної ініціативи «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» за участі інклюзивних громадських радників.

Захід організовано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Європейського Союзу. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО). 

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Селідово, Чернишевского, 12 - 53
Немає коментарів. Ваш буде першим!