Онлайн захід просвітницької кампанії «ЛАБОРАТОРІЯ Амбасадорів миру «Трансформації конфліктів»

19 березня 2021 року амбасадорки миру Давідова Олена та Стасенко Станіслава провели онлайн лабораторію Амбасадорів миру "ТРансформація конфліктів", метою якої є розбудова миру шляхом інформування молоді Донецької та Луганської області щодо трансформації конфліктів, ненасильницького спілкування, побудови діалогів, інструментів та методології миротворців, пов’язаних з трансформацією конфліктів, освітою в галузі прав людини, міжкультурного діалогу. Популяризація досягнень напряму роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

В просвітницькому заході з трансформації конфліктів взяли участь 17 учнів і учениць з 9 навчальних закладів Марківської територіальної громади. Робота лабораторії була організована за блоками: 

Перший блок Лабораторіїбуло присвячено представленню Лабораторії амбасадорів миру, ознайомлення з мережою Амбасадори миру та роботою громадської організації «Амбасадори миру»; знайомству учасників та побудові спільного простору для комфортної роботи за допомогою інтерактивних вправ. Амбасадорки Миру Давідова Олена та Стасенко Станіслава розповіли про себе та презентували свій досвід роботи в мережі Амбасадорів Миру у напрямку реалізації цілі №16 з Глобальних цілей сталого розвитку тисячоліття.

Другий блок Лабораторії був присвячений темі трансформації конфліктів. Протягом блоку були розглянуті поняття «конфлікт», його роль у нашому житті, причини виникнення та наслідки для кожного і кожної з учасників. Велика увага приділялася пошуку шляхів трансформації конфліктів, способів їх вирішення, стратегіям поведінки у конфліктах та важливості безконфліктного спілкування у побудові мирного суспільства. На завершення цього блоку було проведено гру «Світ без обмежень», завдяки яким відбулася популяризація Глобальних Цілей сталого розвитку та обговорення їх впровадження кожним і кожною в повсякденному житті.

Третій блоквключив в себетворчуроботупов’язану з викликами сьогодення та включав в себе виготовлення авторської маски кожним і кожною з учасників/ць лабораторії амбасадорів миру, яка буде гарною згадкою про захід, нагадуватиме про необхідність бережливого ставлення до свого здоров’я та символізуватиме знання та навички отримані на сьогоднішній лабораторії, маски виготовлені власноруч та оздоблені у відповідності із власними вподобаннями будуть нагадувати про важливість миробудування та дотичність кожного і кожної до змін на шляху до розбудови миру в нашому суспільстві.

Результатами лабораторії є те, що 17 осіб (13 дівчат і 4 хлопців) з числа представників активної учнівської молоді, учнів старших класів закладів загальної середньої освіти смт Марківка:

  • усвідомили щляхи трансформації конфліктів, ненасильницького спілкування, побудови діалогів;
  • залучитимуть в процесі навчання інших учасників до навчання через практичні вправи;
  • усвідомили роль та важливість толерантності у побудові миру;
  • зрозуміли важливість інтерактивних методів навчання задля розуміння понять конфлікт, діалог, права людини;
  • дізналися про досвід роботи Мережі Амбасадори Миру;
  • в ігровій формі познайомилися з Глобальними цілями сталого розвитку, розібралися з поняттями «стереотип», «гендер» тощо.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ:

Що було найбільш корисним для Вас?

 «Мені сподобалася те, що ми можемо спілкуватися ось так, навіть далеко один від одного» - поділилася своїми враженнями Ліза.

 «Для мене був вибух мозку – це вправа яблучко та черв’ячок” – поділилася пані Надія.

 «Було дуже цікаво» - прокоментувала Валя.

 «Цікаво і по-новому” – прокоментувала Аліна 

Під час заходу було проведено опитування на тему "Стан та ефективність молодіжних діалогових просторів".

У даному опитуванні фокус-групою є 17 учнів старших класів навчальних закладів Марківської ОТГ, серед яких 13 дівчат та 4 хлопців. Респонденти надали своє бачення стану молодіжного активізму в їх громаді, а також рівень їх залученості до громадського життя в їх селах та селищах.

Участь у громадських заходах, організованих для жителів громади громадськими організаціями, міжнародними, або місцевою владою притаманна більшості опитаних. Серед респондентів цієї громади 6% часто приймають участь, інші 75% інколи відвідують такі заходи (це тренінги, шкільні флешмоби та спартакіади, та інше). Решта 19% раніше не відвідували подібних заходів (за різних обставин, частіше за відсутності таких заходів у маленьких селах), проте 13% з них в майбутньому бажають долучатися (рис. 1).

Стосовно волонтерського руху серед молоді Міловської громади, то лише 16% з опитаних учасників Лабораторії займалися волонтерською діяльністю, наприклад “збирали речі для постраждалих від пожежі”, “допомагали військовим”. 31% - не впевнені, що долучалися, але деякі прокоментували, що за нагоди будуть долучатися. 53% - ніколи не волонтерили (рис.1.2).

Щодо організації свого вільного часу, то з опитування було виявлено, що більшість шкільної молоді свій вільний час полюбляють проводити на свіжому повітрі: у парках, скверах - 37% (коментарі: “Улюблене місце - став, де прекрасний вид”, “Сосновый ліс, річка , різні міста на природі та спорт майданчик і стадіон”). Інші 18% віддають перевагу проведенню вільного часу вдома, бо мають такі захоплення як малювання, складання віршів, відеоігри, тощо (“Найкраще місце-це вдома”). Деякі ходять на додаткові заняття, відвідують гуртки творчості, або збираються на посиденьки з друзями у публічних місцях (кафе, торгові центри, інші розважальні заклади) - по 15%.

 В ході опитування респонденти також мали змогу надати перелік популярних місць, де, на їх думку, молодь Міловського ОТГ може проводити вільний час, або збиратися для спільного проведення часу:

 До того ж, респондентам була надана можливість надати своє бачення комфортного та затишного діалогового простору для молоді, надати перелік чого там не вистачає, та що б вони придбали на свій вибір, щоб покращити такий простір. З рештою лишились такі коментарі:

- “можливо проблема просто в тому, що таких місць не дуже багато”;

- “цих місць немає”;

- “не вистачає організованих заходів”

- “тепла, освітлення”

- “новітнього дизайну”

- “сучасного обладнання”

Якщо б у Вас була 1 тис. дол вільних коштів щоб Ви покращили, придбали для цих місць, де може збиратися і проводити дозвілля молодь?

  • “Я б спитала в інших щоб вони хотіли для нашого селища, разом би подумали”;
  • “Купив би більше ігор, комфортніші меблі”, “нове обладнання, “лавочки, стільці, столи”.


Захід «ЛАБОРАТОРІЯ Амбасадорів миру «Трансформації конфліктів» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки діалогової платформи GreenLab та ГО «Амбасадори миру» в рамках співпраці із Програмою ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН:

Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

23:35 Олена Давідова
Немає коментарів. Ваш буде першим!