Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

ГО "Луганський прес-клуб"

ГО "Луганський прес-клуб"

Організація поширює свою діяльність на територію Луганської області.

Українською мовою: Громадська організація «Луганський прес-клуб».

Англійською мовою: Non-governmental organization «Luhansk Press Club».

ІСТОРІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

Організація утворена рішенням установчих зборів засновників від 14 лютого 2005 р., як Луганська обласна громадська організація «Луганський прес-клуб».

Луганська обласна громадська організація «Луганський прес-клуб» створена у рамках діяльності Луганського прес-клубу УОЦР, який діяв з 2002 року і співпрацював з регіональними ЗМІ, НДО, підприємницькими колами та владними структурами області, проводилися засідання для журналістів області за напрямками, визначеними Українським освітнім центром реформ, організовували участь журналістів області у всеукраїнських семінарах, конференціях, засіданнях Національного прес-клубу, приймали активну участь у семінарських, тренінгових та інших програмах партнерів.

«Луганський прес-клуб», як недержавну організацію, зареєстровано 13.06.2005 року. Прес-клуб активно співпрацює з громадськими організаціями регіону, зокрема з Коаліцією «За прозоре суспільство», регіональним відділенням Асоціації міст України та громад, обласним Союзом робітників, Конфедерацією незалежних профспілок Луганської області, громадською організацією „Жінки Донбасу”, благодійними фондами „Крок у майбутнє”, «Підліток», ім. Юрія Єненка, Луганським обласним центром політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум», патріотичним об’єднанням «Родина-Восток», ВПО «Каскад», ВГО „Громадський контроль”, жіночою правозахисною організацією „Чайка”, Луганським регіональним відділенням Української спілки промисловців та підприємців, Комітетом виборців країни, Громадським комітетом захисту конституційних прав та свобод громадян та ін.

Одним з проявів такого партнерства є проведення для них, або за їхньої участі прес-конференцій, презентацій, круглих столів. Найбільш тісною була співпраця прес-клубу з правозахисними громадськими організаціями Громадським комітетом захисту конституційних прав та свобод громадян, ХПГ та МОПЧ. Зокрема, були реалізовані наступні проекти:

— „Інформування і консультування селян з питань аграрної реформи через районні газети” (2003 — Амбасада США);

— „Правовий громадський моніторинг виборчої президентської кампанії на Сході і Півдні України”, „Захист прав виборців в період переголосування” (2004 – МФВ);

— «Моніторнг виборчого процесу на спеціальних виборчих дільницях в місцях тримання громадян під вартою» (2004 – ОБСЄ, Амбасади Канади, США, Великобританії);

— „Громадська експертиза юридичного закріплення прав власності селян у ході аграрної реформи” (2005 – Амбасада США);

Окрім участі у цих проектах партнерів Прес-клубом самостійно реалізовано проекти:

— “ТРЕНІНГОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ КОМУНАЛЬНИХ МІСЬКИХ ТА РАЙОННИХ ДРУКОВАНИХ ЗМІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ” (жовтень 2006 – травень 2007-Амбасада США, Фонд розвитку ЗМІ), в межах якого пройшли навчання з питань роздержавлення комунальних ЗМІ редактори 35 районних та міських газет області;

— « ШКОЛА СУЧАСНОЇ ПІДГОТОВКИ МОЛОДИХ ЖУРНАЛІСТІВ» (вересень 2006 – травень 2008-Амбасада США, Фонд розвитку ЗМІ). В рамках проекту на базі «Луганського прес-клубу» було проведено семінари, майстер-класи та практичні заняття для студентів старших курсів факультету журналістики СНУ ім. Володимира Даля силами провідних журналістів області.

Давня співпраця у прес-клубу з такою громадською організацією як Луганське обласне відділення «Комітет виборців України». В рамках цієї співпраці представники КВУ постійно запрошуються на тематичні зустрічі з журналістами луганських регіональних ЗМІ для обговорення окремих стадій виборчих кампаній. Під час виборів народних депутатів 2007 року та місцевих виборів 2010 року, за підтримки NED, cпільно з КВУ було організовано роботу Незалежного громадського прес-центру «Вибор-2007» та «Вибори-2010».

Один з останніх проектів прес-клубу «ЛУГАНСЬКИЙ ВИБІР-2012», який був підтриманий Фондом розвитку ЗМІ.

«Луганський прес-клуб» працював в інформаційному забезпеченні та PR- і медіа-супроводі з:

VIP-особи:

— держава: Катерина Ющенко, Юрій Єхануров, Валерій Альошин, голова Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг України, Віктор Недопас — глава департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України, Микола Гапочка, голова Держрезерву, Василь Надрага, голова Пенсійного фонду, Міністерство аграрної політики (представники), нардепи Олександр Єфремов, Спиридон Кілінкаров, Олексій Данілов, голова Комітету з питань міграції Геннадій Москаль.

— політика: Віталій Журавський, Інна Богословська, Ігор Дідковський, Олександра Кужель, Павло Качур, Михайло Сирота, Андрій Шевченко, Олег Соскін, Андрій Федур, Ігор Гекко, Зіновій Гузар.

— дипломатія: Йоганнес Регенбрехт, заступник голови дипломатичної місії ФРН в Україні; Френсіс М. О’Доннелл, Постійний координатор системи ООН в Україні/Постійний представник Програми Розвитку ООН в Україні; Ерл Гаст, директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові; Ірина Крупська, директор навчальних програм Корпусу Миру США в Україні; Ірина Акімова, директор Аналітично-дорадчого центру Блакитної стрічки, Генріх Шимонович, координатор зв’язків з громадськістю, Мануель Мюллер, Перший секретар посольства ФРН в Україні, Мішель-Юг Фанту — перший радник посольства Французької Республіки в Україні.

Шоу-бізнес:

— Курт Шмід, австрійський композитор і диригент, симфонічний орекстр Луганської філармонії,

— Юрій Гарбуз, директор кінного театру „Лугарі”,

— молоді рок-виконавці зі студії „Хот Джем рекордз”,

— група „Калинів міст”,

— команда КВВ „95 квартал”,

— Донецький обласний академічний український музично-драматичний театр.

Спорт: Іван Шовкопляс, голова Всесвітньої федерації шашок

НУО: UCAN, IMI, НПГУ, Незалежна профспілка студентів-медиків «Здоров»я України", АМР США, USAID, Корпус Миру, фонд „Відродження”, БФ „Україна-3000”, НУО „Нічні вовки”, КВУ, БФ «Крок у майбутнє», Українська асоціаця видавців періодичної преси, Незалежна профспілка журналістів, проект „Гармонія”, Громадський форум України, IREX, Академія Української Преси, Громадський контроль, ”Хартія чотирьох”, Центр медіа-реформ, Асоціація міст України, „Зелений світ”, Фонд розвитку ЗМІ Посольства США.

Бізнес: Банк Аваль, Промінвестбанк, Міжнародна фінансова корпорація, „Проктер-анд-Гембл”, „Інго-Україна”, „Саламандра”, „Універсальна”, „Аско”, «Саламандра-Лтава», ВАТ „Краснодонвугілля”, Лисичанський склозавод „Пролетарій”, „Луга-Нова”, Луганський електромашинобудівний завод, компанія VAB-лізинг.

Голова «Луганського прес-клубу» Людмила Соколенко двічі проходила стажування у Хельсінському Фонді Прав Людини (1999, Варшава), у 2006 році пройшла 3-тижневе стажування у Чикаго (США) за Програмою „Громадські зв”язки”, власкором УНІАН у Луганській області. За результатами опитування журналістів місцевих ЗМІ у 2005 році, її було визнано переможцем у рейтингу популярності серед журналістів та нагороджено за заслуги перед громадськістю Знаком Відзнаки «Золотий Лелека», який започатковано Патріотичним Об’єднанням «Родина Восток».

Координатор прес-клубу Олена Ткаченко, фаховий журналіст, працювала в газетах «Експрес-клуб», „Кур’єр”, „ХХІ век”, „Гривна-Плюс”, „Комсомольська Правда-Луганськ”.

На сьогодні прес-клуб відновив роботу в Сєвєродонецьку.

898