Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

ГО "Чмирівський Світанок"

ГО "Чмирівський Світанок"
ГО "Чмирівський Світанок" 0ГО "Чмирівський Світанок" 1ГО "Чмирівський Світанок" 2ГО "Чмирівський Світанок" 3ГО "Чмирівський Світанок" 4ГО "Чмирівський Світанок" 5
Громадська організація «ЧМИРІВСЬКИЙ СВІТАНОК» досвідчена громада. Створена на загальних зборах громади 04.05.2009 в межах розповсюдження методології Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 1 фаза, після чого вже 26.05.2009 була зареєстрована ГО «Чмирівський світанок» зі статусом громадської організації.

Організація має сталий досвід та практику розробки, супроводу, реалізації складних проектів на умовах змішаного фінансування з залученням грантових коштів. У партнерстві з МРГ I реалізували два мікропроекти «Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Топольок» (заміна вікон та дверей)», «Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Топольок» (заміна та утеплення покрівлі)». Організація є локальним партнером ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» на підставі окремого Меморандума, що діє з 2010 року після допомоги АСР в розробці першої сільської Стратегії розвитку в Луганській області. У партнерстві АСР та місцевої громадськості реалізовано проекти щодо покращення умов в дитячому садку http://www.open.lg.ua/proekti?task=view&id=ID_214; обмінні візити http://open.lg.ua/proekti.html?task=view&id=ID_505...; щодо стратегічного планування та розвитку села http://www.open.lg.ua/proekti?task=view&id=ID_232 та інші. Розроблено перший бренд та буклет села Чмирівка для його промоції issuu.com/ngolrasd/docs/booklet_chmyrivka .

Активісти громадської організації співпрацюють з Луганським обласним Ресурсним Центром ПРООН з 2008 року. Та за роки існування розбудували власний Сільський Ресурсний Центр громад до рівня демонстраційного в області. Громада визнана, як демостраційна з 2010 року Програмою розвитку ООН.  Розробили Стратегію розвитку села, яку за підтримки міжнародних Фондів та організацій переглядають з урахуванням особливостей реформування в об’єднану територіальну громаду (http://chmyrivska-gromada.gov.ua/strategiya-rozvitku-gromadi-09-36-10-12-12-2017/ ).

Члени громадської організації постійно демонструють здатність до самостійної діяльності, актив організації намагається впроваджувати додаткові точкові ініціативи ( 5 ініціатив за 2017 рік на загальну суму 27000 грн), наприклад актив ГО «Чмирівський світанок» прийняв активну участь в проведенні суботників та свят для дітей, а саме члени ГО приймали участь:

у святкуванні Дня людини похилого віку (були закуплені за кошти членів ГО подарунки на конкурси в розмірі 2005 грн.) в суботнику “За чисте довкілля” (вартість робіт членів громади прирівнюється до 3000 грн. в грошовому еквіваленті)у проведенні травневих свят (залучення транспорту спонсорів на вивіз сміття на суму 500 грн.);у благодійних акціях, на кошти спонсорів ГО у розмірі 1200 грн були закуплені подарунки ветеранамв районній спартакіаді « Сільські спортивні ігри”. Рівень представництва в ГО достатній. Постійні члени ГО: організація налічує 51 постійних члена, у тому числі чоловіки- 11 осіб і 40 жінки. Забезпечено представництво в організації від домогосподарств усіх вісьмох населених пунктів. Стан розвиту громадської організації високий. За даними моніторингу зрілості організації 03.05.2017 року оцінка ГО становить 93 балів. Показник індексу зрілості становить 93 %, що є високою оцінкою.

Перший діалог у рамках Проекту ЄС/ПРООН (СВА- І)  в громаді відбувся 22.05.2009 року підчас проведення сільського семінару представлення Проекту СВА І. Збори ГО відбулись 35 разів з дати заснування. Всі рішення фіксуються у відповідних проколах загальних зборів.

Участь у тренінгах Проекту СВА та RPP активу ГО «ЧМИРІВСЬКИЙ СВІТАНОК»:

14.05.09. «Ефективні комунікації» ;

28.05.09 «Ефективне управління організацією громади (організаційний менеджмент та планування)» ;

26.06.09 «Підготовка МПП рамках Проекту МРГ-ІІ»;

18.10.09 «Фінансові аспекти діяльності ОГ»;

20.10.09 «Залучення грантових коштів та інвестицій»;

17.01.2017 «Мобілізація громад»;

13.04.2017 «Фандрайзинг. Можливості залучення додаткових коштів у громаду»;

07-08.06.2017 «Підготовка та впровадження мікропроектів, спрямованих на розбудову мережі Центрів надання адміністративних послуг за методологією Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Громадська організація «Чмирівський світанок» у 2018 році готує мікропроект для участі у конкурсі від посольства Федеративної Республіки Німеччини, спрямований на поліпшення базових потреб вразливих верств населення.

Довідково: Чмирівську об’єднану територіальну громаду було утворено 27.09.2016 року, шляхом об’єднання 8-х сіл Вишневе, Оріхове, Новоомелькове, Чмирівка, Запорізьке, Степове, Бутове, Піщане.

Чмирівська ОТГ визначена партнером RPP (Програма відновлення та побудови миру ПРООН на Сході України) в межах Угоди про Партнерство між ПРООН, Луганською обласною державною адміністрацією та Луганською обласною радою від 09.10.2014р.

898