Продовжується дослідження участі громадськості у процесах прийняття рішень у громадах Житомирщини в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Продовжується дослідження участі громадськості у процесах прийняття рішень у громадах Житомирщини в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» з метою дослідження участі громадськості у процесах прийняття рішень органами місцевого самоврядування планує протягом 8–26 травня відвідати 10 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Житомирській області (Ємільчинську, Звягельську, Любарську, Чуднівську, Коростенську, Хорошівську, Гришовецьку, Тетерівську.

Заходи проводяться за графіком з попередньою реєстрацією учасників та учасниць (інформація тут).

Image

12 травня  відвідали Чуднівську громаду. Захід відбувся за участі заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ірини Кухар, голови Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександра Вознюка, представників Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», працівників Чуднівської міської ради та  представників громадськості (про що писали тут).

Попередньо 11 травня відвідавши Люберську громаду (про що писали тут).

Image

В громадах проводяться фокус-групові дослідження. До них долучаються місцеві мешканці, а також внутрішньо переміщені особи, які наразі проживають на території громади.

Захід розпочинається хвилиною мовчання для вшанування пам'яті загиблих унаслідок збройної агресії Російської Федерації.  

Під час проведення фокус-групових досліджень учасники обговорюють ряд важливих питань, серед яких:

1. існуючі способи бути залученим до процесів прийняття владних рішень у громаді; 

2. форми громадської участі та способи їх використання; 

3. обговорення архітектурної (фізичної) доступності приміщень в яких розташовані органи влади та можливість різних категорій мешканців громади потрапити на прийом; 

4. обговорення інформаційної доступності органу місцевого самоврядування та влади; 

5. обговорення планів розвитку громади по підвищенню рівня інклюзії та залученості до процесів прийняття рішень мешканцями;

6. можливість долучатися до процесів прийняття рішень наступним категорія населення: жінкам, особам з інвалідністю та ВПО. 

Загалом на обговорення виносяться 25 запитань.

Image

Спілкування та обговорення проходять в дружній форміі, де кожен з присутніх мав змогу виразити свою точку зору щодо питань, які виносяться на обговорення.

Прес-служба ВГОІ ПСІ 


Читайте наші новини на телеграм каналі

21:55
172
No comments yet. Be the first to add a comment!