​У західному регіоні України розпочав роботу проєкт зі сприяння інклюзивності та безбар’єрного середовища у сфері туризму

​У західному регіоні України розпочав роботу проєкт зі сприяння інклюзивності та безбар’єрного середовища у сфері туризму
Проєкт «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади» реалізовується Львівською Асоціацією Розвитку Туризму у партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» та Музеєм Митрополита Андрея Шептицького за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Проєкт триватиме до червня 2023 року на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Рівненської областей, зокрема у громадах міст Львів, Золочів, Луцьк, Ужгород, Рівне.

Ціллю проєкту є: покращення умов інклюзивності й безбар’єрного середовища культурно-історичної спадщини та інших туристичних об’єктів західного регіону України, з можливістю відтворення на всій території України, що сприятиме рівній доступності та привабливості послуг у сферах культури й туризму для всього населення і водночас створить можливості для економічного відновлення і зростання на місцевому рівні.

Експрети проєкту — громадські діячі Львівщини вже провели дікалька планових заходів протягом грудня та прийняли участь в декільках тематичних конференціях.

  • 7 грудня експерти проєкту провели презентацію його завдань серед Членів Комітету з Доступності м. Львова, засідання експертів проєкту відбулось в кабінеті і під головуванням заступниці міського голови п. Ірини Маруняк та окремо транслювалося он-лайн через zoom. Після проведеної наради, експерти також виконали громадський аудит з доступності, одного із затверджених, історико-культурних об'єктів середньовічного Львова — церкви Успіння Пресвятої Богородиці 16 ст.

Image8 г

  • 11 грудня провели круглий стіл в м. Луцьк та під час візиту, який тривав 08-10 грудня 2022 р. провели на тільки захід, але і визначили робочу групиуз питань розвитку інклюзивного простору у громаді, а також проведення громадського аудиту доступності культурно-історичних пам’яток і головних туристичних об’єктів Луцька.
  • 13 грудня — прийняли участь в обговорення «Як зробити туризм, готельно-ресторанний та відпочинковий бізнес у громадах доступним для маломобільних груп населення?» та працювали протягом 12-14 грудня 2022 року під час конференції «Доступність в громадах послуг в сфері туризму, готельно-ресторанного та відпочинкового бізнесу для маломобільних груп населення». Захід організував Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» у співпраці з Львівська обласна державна адміністрація. У конференції взяли участь представники партнерських громад USAID «ГОВЕРЛА» з Волинської, Закарпатської, Львівської та Рівненської областей.
  • 15 грудня у м. Рівне також зорганізували круглий стіл проєкту: «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади».

Image

Під час другого і третього дня заходу  в обласному центрі Волині, провели громадський аудит культурно-історичних пам’яток міста Рівного та туристичних магнітів міста, на предмет доступності історико-культурних об'єктів для осіб з інвалідністю (користувачів крісла колісного та осіб з порушеннями зору). Експертами проєкту та місцевими активістами, були детально обстежені об'єкти, котрі затвердила місцева громада. А саме: Таємничі підземелля Рівного (парк ім. Т. Шевченка); Рівненський обласний краєзнавчий музей; Виставкова зала «Музей бурштину»; Свято-Воскресенський кафедральний собор; Зал камерної та органної музики; ЦНАП та департамент соціальної політики міської ради.

Невдовзі, за результатами аудиту будуть надані місцевій владі висновки та рекомендації, як нормативно пристосувати архітектурні об’єкти для цільових користувачів. 

«Комфортні для життя громади та органи місцевого самоврядування, які відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування, це місце, де кожен без виключення мешканець має доступ до необхідних послуг. З початком війни надання послуг та їхня доступність стало додатковим викликом для органів влади, оскільки вони щоденно борються з безліччю надзвичайних ситуацій. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує органи місцевого самоврядування, зокрема у тому, щоб зробити послуги доступнішими. Разом ми маємо зробити так, щоб інтереси як людей з інвалідністю, так і усіх інших категорій були враховані при відбудові України», ‒ Габріель Абрахам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Image

Проєкт впроваджується Львівською асоціацією розвитку туризму у партнерстві з ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю». Виконанн проєкту стало можливим авдяки підтримці Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) врамках Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»)Читайте наші новини на телеграм каналі

10:10
573
No comments yet. Be the first to add a comment!