Центр екологічних ініціатив “Екодія” дослідила позитивне ставлення українців до відновлюваної енергетики

Центр екологічних ініціатив “Екодія”  дослідила позитивне ставлення українців до відновлюваної енергетики
Центр екологічних ініціатив “Екодія” провели дослідження, відповідно якого 78% українців позитивно ставляться до відновлюваної енергетики. «Екодія» — це громадська організація, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішень. Ми ведемо боротьбу за енергоефективність, відновлювану енергетику, протидію зміні клімату, за чисте повітря для всіх, розвиток сталого транспорту і сільського господарства України.

Українці висловлюють прихильність до відновлюваної енергетики (ВДЕ): до ВДЕ загалом схвально ставляться 78% людей, а до малої розподіленої генерації – аж 84%. При тому що в обох випадках негативне ставлення висловлюють усього 2%. Такі результати соціологічного дослідження «Відновлювані джерела енергії вже тут: що думають українці про зелене майбутнє у власних домогосподарствах?».

Крім того, більшість респондентів погоджуються із позитивним впливом малої розподіленої генерації на себе, свою громаду і державу. Вони згодні, що встановлення станції на відновлюваних джерелах в домівці допоможе зробити власне енергопостачання надійнішим (92%) і знизити платіжки за електроенергію (89%), а розвиток малої генерації в країні може посилити енергонезалежність держави (86%) та громади (також 86%).Однак, про встановлення власної станції на відновлюваних джерелах енергії більшість (57%) респондентів ще не думали або взагалі не хочуть. Хоча опитування проводилося до масованих обстрілів енергетичної інфраструктури та відключень електропостачання, тож наразі ці дані, імовірно, відрізняються. Однак вже тоді 42% опитаних думали, займалися чи навіть вже мали власну ВДЕ-електростанцію чи систему опалення на ВДЕ.

Деталі тут.

Джерело: Центр екологічних ініціатив “Екодія”.


Читайте наші новини на телеграм каналі

19:33
1972
No comments yet. Be the first to add a comment!