Розбудова стійкої системи громадського здоров’я

Розбудова стійкої системи громадського здоров’я
Сьогодні Pact – виконавець проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» –спільно з ГО Безбар'єрність провів діалоговий майданчик щодо створення моделі послуг з психічного здоров`я як складової забезпечення добробуту громад. До обговорення долучилися голови громад, експерти, медичні працівники, представники Центрів контролю та профілактики хвороб, заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. Захід був організований у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Майже 50 представників з фокусних областей Проєкту зібралися в Києві, а більш ніж 750 людей взяли участь онлайн. Зі словами підтримки та привітаннями до учасників звернулися перша леді України Олена Зеленська, Посол США в Україні Бріджит Брінк, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

У відеозверненні (https://fb.watch/gGbqqEMidF/) Посол США в Україні Бріджит Брінк наголосила: «Доступ до лікування повинні мати всі – захисники, що повертаються з фронту, потерпілі від насильства та психологічних травм у результаті війни, та всі інші, які потребують допомоги».

Актуальність послуг із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у громадах є більш ніж високою, а ресурси і можливості громади є надзвичайно цінними. Успішними напрацюваннями у сфері психічного здоров`я, які можуть у подальшому впроваджуватися у інших громадах, ділилися учасники сьогоднішнього діалогового майданчика.

«Хоча народ України демонструє винятковий приклад стійкості, сьогодні, як ніколи, важливим є забезпечення безперешкодного доступу до послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для всіх. Тому ми починаємо роботу на всіх рівнях і, в першу чергу, на рівні територіальних громад, адже психічне здоров’я та благополуччя мешканців громади виходить далеко за межі медичної системи і є запорукою добробуту та процвітання країни», – підсумувала Альона Герасимова, керівниця проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» та Директорка Пакт в Україні.

За заходами та подіями слідкуйте на сторінці авторів цієї новини тут.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:40
994
No comments yet. Be the first to add a comment!