Переміщені. Дитячий Центр АВА-терапії "Сходинки" сьогодні запрацював в місті Київ.

Переміщені.  Дитячий Центр АВА-терапії "Сходинки" сьогодні запрацював в місті Київ.
Всі ми пам’ятаємо, як швидко розвивалась громадська діяльність пані Олени Шалашної, яка разом з однодумцями відкрила у вересні 2021 року в місті Рубіжне Центр корекційної роботи з дітьми з розладами акустичного спектра “Сходинки АВА”.

Про це є і відео сюжет і писали тут.

Тоді, разом з активістами-однодумцями орендували приміщення, зробили невеличкий ремонт, та придбали необхідне обладнання. Центр одразу мав нових клієнтів, бо працював за інноваційними методиками АВА-терапії (прикладний аналіз поведінки- Applied Behavioral Analysis ― один із провідних методів для корекції дефіциту розвитку, пов'язаного з аутизмом). Така терапія, як звісно здатна поліпшити якість життя дитини і допомогти їй розкрити свій потенціал.

Зображення

Послуги Центру користувалися попитом і в сусідніх громадах, дітей який привозили та потім ще і супроводжували дистанційно працівниці та засновниці Центру – Олена Шалашна та Вікторія Нєліпа. 

Але вже слід було розширюватися, і швидко переїхав в нове власне приміщення, облаштовувати яке знов допомагали родина Олена, всі партнери, однодумці, просто благодійники з числа знайомих.

Після переїзду Центр став доступним більшої кількості відвідувачів та виглядав так:

Зображення

Я тоді запитали, що потрібно Олені, та вона дуже скромно відповіла – теплі поли. Ну залишалось кинути клич по своїм однодумцям – благодійникам та ми швидко зібрали необхідну суму та Олена купила, що хотіла. Я також пам’ятаю, як запропонувала Олені розробити та проводити навчання онлайн. Її онлайн тренінг  «Картки PECS – комунікативний рятівник», за відкритим набором на навчання тоді за 2 місяці зібрав більше ніж 300 осіб. 

Я добре пам’ятаю цей час, коли з біллю дивилась на страшні фото руйнувань та просто підтримувала словами. Прийшла війна і приміщення Центру стало виглядати так:

Зображення

Зображення

А на днях, Олена написала, що Олена відкриває свій Центр наново в орендованому приміщенні міста Київ і одразу запитала, що потрібно терміново тепер. Бо всім нам, переселенцям, а мені і деяким друзям подвійно, подвійно переміщеним в 2014 та в 2022, також трудно знов починати все наново. Оленка попросила стіл та стільці. І в цей раз пошукала можливості по своїм та знов знайшла, як завжди за допомоги і цього разу Олі Донець та її партнерів  — британська організація Street child».

Біль, але Олена з родиною вчасно перемістилась, спочатку на Західну Україну, а  в минулому місяці перемістилась до міста Київ, зорендувала приміщення та почала все з початку. 

Зображення

З цієї дати 4 серпня 2022 року Центр працює за адресою:Київська обл., с. Петропавлівська Борщагівка, вул.Соборна, 13 

Тепер Центр виглядає так:  

Зображення

Але вже прийшли дітки: 

Зображення

Це фото місцеввого хлопчика, який прийшов на навчання. Олена каже, що є і переміщений учень з Рубіжного також. 

Зображення

Впевнена, що Центр, де б не були його приміщення, буде працювати завдяки його спеціалістам та користуватися попитом завжди, бо його зорганізували професіонали та просто добрі, активні люди, які продукують добрі справи для інших і несуть позитив в суспільство навіть в умовах війни.  

Ганна Борова, голова ЛОБО «Фонд Громад Луганщини «Хорс»за інформацію та фото  Олени Шалашної, засновниці Центру «Сходинки», співзасновниці ГО «Світ для всіх».


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:35
366
Немає коментарів. Ваш буде першим!