Історія волонтерського штабу «ДСК» в місті Сєвєродонецьк, який проіснував з 27 лютого по 31 травня 2022 року.

Історія волонтерського штабу «ДСК» в місті Сєвєродонецьк, який проіснував з 27 лютого по 31 травня 2022 року.
Штаб видачі гуманітарної допомоги всі називали «ДСК». Він знаходився за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Донецька, 37а та не мав ані офіційної назви, ані офіційного статусу, тому що його зорганізували звичайні люди, але надзвичайно патріотичні жителі міста.

Штаб з’явився 27 лютого, одразу як почали обстріли міста Сєвєродонецьк, про що написав відповідний пост у Фейсбуці Ігор Цвєтной, активіст та власник приміщення офісу власної рекламної компанії «Профі Арт», який фактично і перетворив свій офіс на місце волонтерської справи однодумців -штаб «ДСК».

Зображення

  «Ігор просто попросив допомогти з розвантаженням допомоги. Та я побачила пост у Фейсбуці і пішла» — відмічає Оля Жидкова, що доєдналась таким чином до однодумців, які й почали волонтерити в офісі Ігоря. 

Спочатку на розгрузку, дізнавшись таким чином, як і Оля, прийшло багато людей. За тиждень кількість людей зменшилась, бо люди почали тікати та виїжджати з під обстрілів, та вже  к 8 березня однодумців-волонтерів залишилось біля 10 осіб, які періодично приходили в офіс попрацювати та думали разом, чим допомогти людям та місту в ці скрутні часи. Однак, кістяк волонтерів, був завжди 5-7 осіб. 

Постійно приходили інші люди, які зміняли один одного, але це було  біля 10 різних осіб. Бо одні виїжджали, інші з’явилися, але залишався незмінним актив офісу приблизно такої чисельності завжди. 

Чим замались?  

Фасували, видавали те, що приносили в офіс та привозили. Будь хто допомагав, і ОГС і приватні особи, від всіх все брали фасували та видавали. Писали таблички, збирали списки сімей та в залежності від складу сім’ї видавали, в основному продукти харчування та зовсім мало було деяких речей гігієни (туалетний папір, зубна паста, мало, шампунь, гель для душу), деякі медикаменти (але з медикаментами було завжди складно та мало). 

Зображення

Багато хто з людей не виїжджали, бо боялися і соромилися, що не доїдуть, особливо люди похилого віку, які  не могли проїхати не малий шлях евакуації без дорослих памперсів, наприклад та інших специфічних речей. Тому, особливо часто людям розносили памперси для дорослих та пояснювали, що соромного та страшного нічого немає, окрім смерті. Плюс ходили за конкретними посилками, які також передавали і родичі і волонтери і переселенці свої же своїм, а також формували списки конкретних потреб того, чого вже в місті не було  — в основному ліки, корма тваринам, специфічні продукти харчування.  

Розносили по домам те, що поступало в штаб. І в основному виявляли тих, хто лежачій та тих, хто дуже боявся виходити кудись з підвалів. Відносили їм все що просили, або те, що було у волонтерському офісі. Також проводили бесіди про те, чи є родичі та чи дзвонили, налаштовували так, щоб люди менше боялися та відчували допомогу інших, і не відчували себе покинутими, частіше спілкувалися з будь-ким. «Я кожного дня пішки з повним рюкзаком находила не менш 12-ти кілометрів по місту. Серед клієнтів була в нас і бабуся, якій 102 роки." розповідала Оля. 

Зображення

«Ігор Цветной уїхав десь в перших числах квітня але координував все на відстані, контролював, допомагав з пошуком та постачанням гуманітарних грузів до міста. В основному волонтерів для тер оборони та багато чого купував та робив за свій власний рахунок» — каже Оля Жидкова.   

Після від’їзду Ігоря, Олю негласно обізвали «директором координаційного штабу ДСК» та вона координувала всі дії тих волонтерів штабу, хто залишився ще в місті, та й тоді коли вже і сама виїхала з міста і по той день, поки штабу не стало. 

Зображення

Це відбулось десь 25 травня, коли будівлю знищили остаточно. Все що залишилося — перетягнули в інше підвальне місце.

Пізніше на сторінці голови Луганської ВЦА, Сергій Гайдая, опублікували інформацію про те, що здав загарбникам координати гумштабу у Сєвєродонецьку його 26-річний житель.  Поліцейські Луганської області затримали коригувальника вогню окупантів. Він за допомогою дрону коригував вогонь рідним містом. Саме він направив снаряди окупантів до центру надання гуманітарної допомоги Сєвєродонецку і передавав інформацію через чат у мережі Telegram, де відправляв представникам Росії карту з мітками військових та інфраструктурних об'єктів. На карті він не просто позначав місцезнаходження підрозділів оборони України, але навіть позначав різноманітними мітками системи озброєння ЗСУ та інших сил захисту. Як було зазначено,  колаборанту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.

Оля виїхала сама з мамою 14 квітня, але то окрема історія, яку скоро ми також опублікуємо тут.   Після того, як вона покинула місто, станом на 14 квітня в волонтерському штабі залишився: Валерій, Олександр і Ліка.   

Ті з координаторів штабу, що пробули до останнього.  

Валерій Горшков, 1957 року народження, корпоративний юрист «ДСК». Приймав грузи,  формував запити від населення та керував місцевими кур’єрами, які розносили все по конкретним адресам. Пізніше добавилися такі види діяльності, як збір поранених та надання їм першої допомоги і допомога в евакуації.  

Зображення

Олександр Ковалевський, 1969 року народження, будівельник — оздоблювальник. Допомагав Валерію, вів облік та звітність, робив світлини та звіти відправляв Олі.  

Зображення

Ліка,  1989 року народження. Допомагала хлопцям, та виконувала функцію пара медика, даже була вимушена проводити хірургічне втручання, намагаясь рятувати поранених. 

Зображення

В день через «руки» штабу «ДСК» проходило приблизно 200-250 осіб, які отримувала різну допомогу. Хто сам прибігав в штаб, кому відвозили та відносили. Коли були сильні обстріли відвозили самі, в основному на підвали, в місця скопичення людей. З Валерієм та Олександром зв’язок пропав 31 травня.   Їх судьба поки не звісна. 

Ліка виїхала та допомагає в госпіталі.Оля з Ігорем продовжують координуватися з активними переселенцями, що переїхали в більш віддалені від Луганської та Донецької областей області України, щоб допомагати таким же активним, тим хто вірить в Україну.   

Зображення

PS.Ігор виробляє ось такі футболки.Купуєте  - підтримуєте благі справі та волонтерів  міста Сєвєродонецьк. Якщо хочете,  то звертаєтеся в особисті повідомлення на Фейсбуці до Ігоря тут.  

З повагою до волонтерів, 

інші волонтери.


Читайте наші новини на телеграм каналі

20:00
922
Немає коментарів. Ваш буде першим!