Проблеми та пропозиції від переміщених громадських лідерів різних областей України представили на конференції в Брюсселі

Проблеми та пропозиції від переміщених громадських лідерів різних областей України представили на конференції в Брюсселі
3 червня відбулася конференція «Захист прав і свобод тимчасово переміщених громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших країн», організаторами якої були: Всеукраїнська громадська організація «Правозахисна спілка інвалідів», Національна асоціація адвокатів України, Український хаб громадянського суспільства в Європарламенті в Брюсселі та ГО «Promote Ukraine».

На конференції учасники розглянули питання, які виникають у тимчасово захищених осіб у різних країнах, а також відмінності між вимогами та правилами перебування. Завдяки державам — членам ЄС громадяни нашої держави мають право на медичну допомогу, доступ до освіти для дітей і підлітків, щомісячну грошову допомогу та доступ до ринку праці (спрощений режим працевлаштування).

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців станом на травень 2022 року кількість громадян України, які внаслідок російської військової агресії змушені були покинути свої домівки та поїхати за кордон, перевищила 6,5 мільйона осіб. Водночас більше 2-х мільйонів українців з 28 лютого повернулися додому з-за кордону. 

Наразі руйнуються міста, при евакуаціях та перевезеннях розстрілюють волонтерів, медиків, журналістів та біженців, намагаються перетворити на руїни міста Луганщини, Донеччини та всієї України.
Уся ця ситуація стала реальною загрозою і для держав ЄС, і для всього світу.

Але хто, як не волонтери, активісти, лідери організацій громадянського суспільства, деякі з яких змушені були переміститися в інші країни, не залишають свою країну та колег тут, координуються та взаємодіють, продовжуючи допомагати народу України.

Зображення

«Понад 6 мільйонів осіб виїхали за кордон в пошуки захисту від війни. І ми всі щиро вдячні країнам, урядам та людям, що відкрили свої двері та свої серця для тих, хто був змушений покинути власні домівки та шукати безпечного прихистку для себе та своїх близьких через загарбницькі дії російської федерації. Приємно бачити велику кількість програм підтримки українців та українок, що не обмежуються наданням безкоштовного прихистку, харчування та грошової допомоги, а спрямовані на створення комфортних умов перебування, допомогу в психологічній та фізичній реабілітації та самореалізації.»  — відмітила Тетяна Ломакіна, Радниці — уповноважена Президента України з безбар'єрності.

Зображення

«Наразі вирішується доля глобальної безпеки та український народ бореться за виживання. Тому зараз органи влади та донорські структури мають зосередитися на допомозі нашим громадським діячам в інших країнах та тут на таких речах:- легалізації центрів/клубів переміщених за межами та надання їм всебічної допомоги у подоланні бюрократичних бар'єрів;- сприяння переміщеним лідерам та членам їх організацій в продовженні координації зусиль та організації проектів допомоги спільно з їх колегами, які залишилися в Україні;- проведенню ширшій інформаційній компанії разом з українськими громадськими лідерами щодо ситуації в Україні та поширенні серед населення інших держав історій переміщення конкретних громадських діячів та членів українських ОГС. Та для боротьби зі штучним політичним піаром «волонтерів» чиновників та зняття стереотипів про населення, що переміщуються з України. Ми вважаємо, що зараз в журналістській увазі потребують українці, що не хочуть статусу біженців, а сподіваються на деякий період психологічного розвантаження та відновлення відчуття безпеки, власного економічного стану для продовження утримання родин та допомозі власній країні – економічно, соціально, в не залежності від майбутнього прийняття рішення щодо повернення або не повернення до своєї країни;- створення при органах влади іноземних громад громадських уповноважених в числа переміщених з України лідерів ОГС та сприяння в реалізації спільного моніторингу потреб та обліку портретів переміщених осіб для більш ефективної їх соціалізації та визначення перспектив взаємовигідної співпраці як всередині приймаючих громад, так і для допомоги громадам України;- створення можливостей для чоловіків-громадських діячів, сім’ї яких вимущені були переміститися за кордон, для хоча б 2-тижневого відвідування та психологічного розвантаження для подальшого повернення та більш ефективної роботи в Україні.Ми щиро сподіваємось, що ми не втратимо наших активістів за кордонами нашої Держави, що вони не розчиняться в процесах заробляння коштів на існування власних сімей в робочих професіях, і настане той час, коли вони повернуться для відбудови та розвитку демократичного суспільства в Україні. Або залишилися за її межами, але на забудуть власну країну та продовжуватимуть громадські зв'язки з колегами в Україні та продовжать координувати міждержавні громадські спільні проекти допомоги власній державі» — зазначила в своєму виступі Ганна Борова, експертка з питань регіонального розвитку, засновниця ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону».

Зображення

«Щира вдячність організаторам, модераторам, спікерам, учасникам і всім причетним до проведення конференції «ЗАХИСТ ПРАВ І СВОБОД ТИМЧАСОВО ПЕРЕМІЩЕНИХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ДЕРЖАВ-ЧЛЕНІВ ЄС ТА ІНШИХ КРАЇН», що відбулась 03.06.2022 на Платформі громадянського суспільства УКРАЇНА-ЄС у м. Брюссель. Це лише початок! Перемога за нами! І все буде УКРАЇНА!» вів конференцію та прощався зі спікерами та учасникам від українських переселенців-організаторів заходу Олександр Вознюк, адвокат, голова в ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».

Серед спікерів заходу були:

 • Наталя Мельник – Голова Українського хабу громадянського суспільства в Європарламенті в Брюсселі
 • Кріста Швенг — Президент Європейського Соціально-Економічного Комітету   
 • Лідія Ізовітова — Голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України  
 • Луція Дуріш Ніхолсонова Комітет із зайнятості та соціальних питань  EMPL  Європейські консерватори та реформісти  
 • Ольга Ревук – заступниця Міністр соціальної політики України 
 • Мартен Енберг — Посол Швеції при Раді Європи
 • Ростислав Дзундза -координатор Платформи громадянського  суспільства Україна-ЄС
 • Ана Фуртуна — директор Форуму громадянського суспільства Східного партнерства
 • Барашков Кирило — Адвокат, член Американської асоціації міграційних адвокатів
 • Дмитро Жарий  -  член комітету захисту прав осіб з інвалідністю Національної асоціації адвокатів України
 • Євген Сергеєв — експерт з міжнародного права, адвокат
 • Наталя Тимощук — експертка з питань доступу до правосуддя
 • Емілія Машковцева – експерт із захисту прав дітей Канада.
 • Іванна Костракевич — адвокат, член комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Національної асоціації адвокатів України
 • Юлія Макарова — громадська діячка, президентка МБФ “Global foundation”, член Громадської ради Міністерства соціальної політики України
 • Ганна Колесник — голова комітету захисту прав людини НААУ, адвокат, голова громадської організації “По захисту прав людини”
 • Букіна Наталія — Керівник ГО ''Центр ініціатив зі сталого розвитку''. Член Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики України
 • Олександр Бондаренко — громадський діяч, член Українського товариства сліпих

Відеозапис заходу доступний для перегляду за посиланням.

Джерело: НААУ.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:35
514
Немає коментарів. Ваш буде першим!