Впливати на розвиток громадських просторів: досвід Дружківськи

Впливати на розвиток громадських просторів: досвід Дружківськи
У Дружківській громаді завершився річний проєкт «Від участі до дії», координатором якого була команда громадської організації «Нова Дружківка».

За цей період було проведено багато роботи: навчальні сесії для активних мешканців та фахівців міської ради, оцінка думки дружківчан щодо якості громадських просторів міста, створення 2-х локальних просторів на прибудинковій території ОСББ, проведення змагань з плоггінгу та міського пікніку у сквері «Дитячому». Але найголовніше досягнення – розробка та прийняття важливих документів, які у майбутньому дозволять мешканцям та мешканкам впливати на розвиток громадських просторів Дружківки. Це Положення про громадський простір в Дружківській міській територіальній громаді та участь жителів громади в його плануванні та Посібник з благоустрою громадських просторів населених пунктів Дружківської МТГ.

Зображення

«Проєкт «Від участі до дії» унікальний. Ми змогли об’єднати зусилля мешканців і мешканок двох ОСББ міста для створення невеликих просторів біля їхніх багатоповерхівок, провести дослідження якості громадських просторів Дружківки, організувати низку навчань для активних людей, студентів та фахівців органів місцевого самоврядування. А також – розробити та імплементувати два документи, які у майбутньому допоможуть мешканцям громади впливати на створення якісних, інклюзивних та комфортних громадських просторів. Досягти таких результатів ми змогли завдяки підтримці міжнародних партнерів — Європейського Фонду за Демократію. Сподіваюсь, таке партнерство у розбудові демократичних підходів буде продовжено», – зазначив Сергій Пронкін, координатор проєкту.
Для проведення заходів та навчань в межах проєкту були залучені експерти з різних міст України. Завдяки цьому дружківчани познайомилися з кращими практиками залучення мешканців до створення якісних громадських просторів.«Цей проєкт став відправною точкою для впровадження змін у громадських просторах міста. Але для того, щоб ці зміни відбувалися та були помітними, необхідно довго і регулярно працювати над цим. Та головним нашим досягненням у цьому проєкті, на мою думку, є те, що нам вдалося запустити процес залучення мешканців до змін у громаді», — прокоментувала Ганна Павленко, експертка проєкту.

Деталі - http://newdruzhkivka.com.ua/vplivati-na-rozvitok-gromadskih-prostoriv/


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:36
102
Немає коментарів. Ваш буде першим!