Підсумки: 18 Мандрівний Docudays UA на Донеччині

Підсумки: 18 Мандрівний Docudays UA на Донеччині
18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в черговий раз порадував мешканців та мешканок Донецької області.

Фестиваль Docudays UA – не політичний і не комерційний. Це єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він входить до Міжнародної  мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Щороку він проходить в Києві в останній тиждень  березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

Цього року по всій країні майданчиками для показів та обговорень фільмів 18 Мандрівного Docudays UA традиційно  стали кінотеатри, будинки культури, школи, вищі навчальні заклади, кіноклуби Docudays UA, бібліотеки, установи Державної кримінально-виконавчої служби України та інші локації.

 Ключова тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Повне одужання» є вкрай важливою та символічною для нинішніх реалій та присвячена праву людини на здоров’я. Майданчики, в межах яких відбувались покази, допомогли сфокусуватись на важливих аспектах нашого сьогодення та занурили глядачів та глядачок в атмосферу кіно, героями та героїнями якого може стати кожен або кожна.

«У цьому і полягає одна із особливостей подібних документальних стрічок, що дозволяє по-іншому подивитись на життя та досвід, який ми здобуваємо щодня. Ми звикли до кіно, де більшість сцен зрежисовані, де спецефекти посилюють увагу та інтерес до подій. Проте документальні фільми – вони інші за своєю ритмікою, за суттю. І найголовніще – що в них, ми бачимо, перш за все, людей та їхнє життя. І дивитись такі фільми часом є неабияка праця душі, складна та важка»  — зазначив регіональний координатор Мандрівного кінофестивалю у Донецькій області, керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов.

Дружківка, Краматорськ, Добропілля, Українськ, Соледар, Маріуполь, Костянтинівка, Нью-Йорк та Торецьк  – ці населені пункти створили цьогорічну неформальну мережу показів документальних стрічок про права людини. Крім того, завдяки колегам з Маріуполя та Харкова ще відбувся он-лайн перегляд фільму за одночасною участю жінок-ув`язнених жіночих колоній Маріуполя та Харкова.

«Проводячи покази в межах Мандрівного, ми налагоджуємо нові партнерства та посилюємо інтерес людей до власних прав. Перегляд подібних стрічок дозволяє акцентувати увагу на практичних аспектах, бо правозахисна діяльність стосується не теорії, а перш за все – практики», — поділився своїми думками Григорій Курачицький, керівник Приазовської правозахисної групи, яка організовувала покази на півдні Донецької області.

Необхідно наголосити, що саме завдяки громадським діячам та діячкам, небайдужим до правозахисних питань, їх доволі відданій співпраці і наполегливості стало можливим проведення Мандрівного фестивалю на Донеччині.

Цього року в північній частині області в 14 локаціях відбулось понад 40 переглядів фільмів фестивалю. Їх змогли подивитись понад 70 глядачів, в тому числі понад 180 осіб в місцях позбавлення волі. Ще приблизно стільки ж глядачів переглянули фільми у Маріуполі. Не зважаючи на той факт, що більшість показів пройшли у закритому форматі, головне, що ця подія знову відбувається на теренах Донеччини.


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:45
127
No comments yet. Be the first to add a comment!