Дружківська громада компостує опале листя

Дружківська громада компостує опале листя
У листопаді у Дружківській громаді розпочався пілотний проєкт з компостування опалого листя. Для цього був обраний окремий район міста з садибною забудовою. У визначений день мешканці мали можливість здати опале листя, яке зібрали у себе на ділянці.

«Загалом ми легко зібрали достатню кількість листя, аби заповнити 9 компостерних модулів об’ємом 14000 літрів. Також до нашої ініціативи долучився один з житлових кооперативів Дружківки та громадська організація, яка допомагає людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. – зазначив Сергій Пронкін, координатор проєкту «Компост – друге життя опалого листя». –  Наприкінці минулого тижня на базі комунального підприємства «Комсервіс», яке є партнером ініціативи, ми безпосередньо розпочали процес компостування. Навесні плануємо роздати готовий компост людям, які здавали опале листя. Таким чином хочемо відзначити їхню небайдужість та віддячити за витрачений час».

Image

Закуплені в межах проєкту компостерні модулі будуть передані на баланс комунального підприємства, аби практика компостування опалого листя у громаді продовжувалася.«Проєкт є  пілотним. Фахівці комунальних служб разом з експертами громадської організації «Нова Дружківка» тестують всі етапи процесу компостування, аналізують виклики, пов’язані і з логістикою, і з найкращим місцем розташування модулів, аби наступного року спробувати масштабувати діяльність», – прокоментувала Ганна Бузова, заступник міського голови Дружківської міської територіальної громади.

Image

Централізоване компостування опалого листя використовується у багатьох громадах країни. Деякі міста готовий компост використовують як органічне добриво для проведення робіт з благоустрою зелених територій, інші – навіть продають готовий компост та заробляють таким чином кошти для оновлення та збільшення компостерних модулів.

«Сподіваюсь, що пілотний проєкт продемонструє результат, і наступного року ми зможемо збільшити кількість листя, яка переробляється, як за рахунок місцевого бюджету, так і за рахунок допомоги міжнародних партнерів. У такій синергії будемо робити Дружківську громаду більш екологічно безпечною», – додав Сергій Пронкін.

Image

Проєкт «Компост – друге життя опалого листя» виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.Фото Антоніна Полухіна


Читайте наші новини на телеграм каналі

06:54
204
No comments yet. Be the first to add a comment!