Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

ЦНАП у Маріуполі приймає більше 1000 клієнтів на день

ЦНАП у Маріуполі приймає більше 1000 клієнтів на день
Продовжуємо серію статей про практики співпраці влади, громадськості та бізнесу в східних областях України, що побачили журналісти з різних областей, які побували в деяких громадах Донеччини та Луганщини в рамках візиту, що організувала Програма ООН із відновлення та розбудови миру. Зокрема, в Маріуполі побачили потужний інклюзивний ЦНАП.

Створення та обладнання ЦНАП — гарний приклад співпраці держави та міжнародних організацій, які допомагають відновлювати життя на постконфліктних територіях.

Зображення

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) може надавати жителям Маріуполя більш як 150 видів послуг і приймати більше 1000 клієнтів на день. Це багатофункціональний центр, в якому жителі міста можуть оформити біометричні документи і закордонні паспорти, вирішити земельні, житлові та майнові питання. В 2016 році у маріупольців з'явиться можливість подати й отримати будь-які документи щодо підприємницької діяльності і нерухомості та інші адміністративні дозвільні папери в одному місці. В ЦНАПі працює електронна система управління чергою. 

Зображення

Це перший проект, до реалізації якого в Маріуполі залучили велику кількість донорів. 

Так, група Метінвест інвестувала більш як 10 млн грн у ремонтні, оздоблювальні роботи і систему відеоспостереження. Агентство США з міжнародного розвитку USAID вклало майже 6,4 млн грн у внутрішнє оснащення, меблі й IT-забезпечення. Компанія IDLO забезпечила консультаційну підтримку експертів по проектах Центру і супровід на всіх етапах реалізації. Спеціалісти Global Office розробили дизайн і проектно-кошторисну документацію. Навчанням персоналу займалася компанія «Київстар».Крім того, місто надало приміщення і 300 тис. грн на благоустрій прилеглої пішохідної зони. З коштів обласного бюджету виділено субвенцію у розмірі 12 млн грн.Грант ПРООН витратили на створення офісу на колесах – мобільного ЦНАПу, який може заїхати в будь-який населений пункт.

Зображення

Метою створення такого центру було, по-перше прагнення до покращення обслуговування населення, по-друге — це всебічний доступ до адміністративних послуг, які надаються  структурними підрозділами виконавчих органів Маріупольської міської ради та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, адже будівля міської ради постраждала у 2014 році, та ще не відновлена після пожежі. Тому такий центр значно полегшив доступ населення до послуг. Центр працює за адресою проспект Миру 107.Окрім цього ЦНАПу, в Маріуполі відкрито «Cоціальний офіс „Мультицентр“ на Лівобережжі.

Зображення

Тетяна ВЕРГУН, «Медіапростір Україна». 

Сітлини: Олександр Сімоненко, ГО «Луганський пресклуб» 

Матеріал підготовлено за підсумками візиту «Огляд кращих практик співпраці влади, громадськості та бізнесу в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях», організованого Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.


Читайте наші новини на телеграм каналі

14:40
76
Немає коментарів. Ваш буде першим!