«Стратегічне планування розвитку організацій». Експертна майстерня відбулась для партнерських мереж громадських діячів за підтримки ПРООН.

«Стратегічне планування розвитку організацій». Експертна майстерня відбулась для партнерських мереж громадських діячів за підтримки ПРООН.
Майстерня відбулась 4 жовтня 2021 року в форматі Zoom-конференції та її провела Олена Козлюк, експертка, що має 15 річний досвід у сфері стратегічного планування, спеціалізацію з розробки та впровадження документів стратегічного характеру на місцевому рівні. ​За її експертної підтримки розроблено 2 обласні стратегії, 3 районні, 3 міст/ОТГ та більше 15 стратегії, цільових програм та концепцій за окремими галузевими напрямками, у тому числі Концепція позиціонування Луганської області «Луганщина. МОЯ».

Олена має досвід роботи в великих проектах міжнародної технічної допомоги: ТACIS, UNDP, GIZ/GFA, DESPRO, World Bank та досвід співпраці з громадськістю та органами влади Луганщини, Донеччини, Харківщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Вінниччини, Полтавщини, Сумщини, Івано-Франківщини та Автономної Республіки Крим. Вона розповість також про досвід співпраці щодо стратегії доступного середовища м. Чугуїв (Харківщина, UNDP) та про особливості портфоліо вдалих процесів організації стратегічного планування на рівня громад (Новоайдарська та ін.).

Зображення

Мета майстерні – підвищити професійний рівень членів партнерських мереж громадських діячів в питання стратегічного планування власних організацій, закладів та громад.

Програма майстерні включала наступні питання: передумови розробки стратегій, відмінність документів стратегічного характеру для різних секторів; визначення стратегічної рамки та сфер стратегічного втручання; формалізація корпоративних цінностей організації; основні етапи розробки та компоненти; приклади документів стратегічного характеру, розроблених для різних секторів, рекомендації для розробки стратегічних документів для організацій неурядового сектору.

Майстерню відвідали для підвищення власних компетенцій  19 громадських діячів з числа інклюзивних громадських радників, амбасадорів миру, представників інших неприбуткових організацій, що планують/співпрацюють з робочими групами, координаційними радами, комітетами доступності, іншими організаційними структурами та утвореннями при органах влади.

Зображення

За підсумками майстерні, активісти зробили висновок про необхідність запровадження основ стратегічного планування в роботу власних мереж та організацій, необхідності включеності в процеси стратегічного планування на всіх рівнях взаємодії з органами влади для покращення партнерства та розробки більш ефективних та прозорих документів, планів та програм їх реалізації. Відкритим залишилось питання мотивації участі в таких процесах при владних установах ще тому, що кількість нових розроблених та тих, що у процесі, стратегічних документів за останній рік  значно зросла. Громадськість помітила, що кожне міністерство, наприклад бажає мати власні стратегії а теми, такі як соціальна єдність, інклюзія, миротворча діяльність, робота з конфліктами, робота з людьми з інвалідністю — вже є частиною багатьох стратегічних документів. Однак, в будь-якому разі, присутні визначилися з тим, що необхідно приймати участь в процесах створення таких документів, бо тільки тоді через забезпечення якомога більшої участі в публічних заходах та обговорення, можна народити дійсно практичний  та зрозумілий документ для подальшої спільної імплементації задла розвитку і власних організацій і територій.


Читайте наші новини на телеграм каналі

23:20
134
Немає коментарів. Ваш буде першим!