​Молодіжний табір “SC4PJ” для молоді Луганщини, Донеччини та Запорізької області. Про ідеї, проєкти та підсумки.

​Молодіжний табір “SC4PJ” для молоді Луганщини, Донеччини та Запорізької області. Про ідеї, проєкти та підсумки.
19–22 серпня 2021 року в Бердянську Запорізької області відбувся молодіжний табір «Соціальна єдність для розбудови миру та справедливості» (скорочено “SC4PJ”- Ціль №16) із доопрацювання ідей для посилення соціальної єдності в громадах Донецької та Луганської областей“.

Учасниками табору стали 48 осіб – представників та представниць молодіжних ініціатив із Донецької, Луганської та Запорізьких областей, що були розроблені під час проведення мобільних діалогових майданчиків: «Галерея успішних практик та новітніх ідей покращення соціальної єдності громад на сході України», що відбувалися в травні 2021 року в містах Краматорськ, Костянтинівка та Сєвєродонецьк.

Метою табору було доопрацювання вже розроблених ініціатив під час проведення мобільних діалогових майданчиків: «Галерея успішних практик та новітніх ідей покращення соціальної єдності громад на сході України», що відбулися в травні 2021 року в м. Краматорськ, Костянтинівка та Сєвєродонецьк, та перетворення їх в проєкти молодіжних груп активної молоді Донеччини та Луганщини. Як звісно за ідеї голосували на черговому засіданні громадські діячі – члени Консультативної ради з питань соціальної єдності, яка працює при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.

Image

В перший день – дискусії та знайомства. І на табір завітали бердянські молодіжні активісти та їх дорослі ментори з виставою Бердянського молодіжного театру «Театр проти насильства» та разом з партнерами локальної поліції.

Image

Потім, знайомилися з командою менторів, ознайомлення з ключовими цілями та завданнями табору. Обговорювали Глобальну Ціль №16 «Мир та справедливість». Дискутували про те, який внесок можуть зробити молодіжні лідери для її досягнення.

Image

Основну частину заходу приділили темі « Що таке проєкт та проєктний цикл? Обрання стратегії проєкту. Визначення загальних та конкретних цілей проєкту» та планували дії за проєктом та необхідні засоби для реалізації. Рахували бюджети та знайомилися з поняттям «Моніторинг ефективності проєкту».

Image

Працювали над своїми проєктами в менторських командах Презентували доопрацьовані проєкти та наприкінці отримали зворотній зв’язок від експертів програми ПРООН з відновлення на розбудови миру.

Image

Тепер певний час триватиме саме головне – реалізація проєктів. Про що, будуть опубліковані окремі статті за підсумками роботи проєктних груп, які повернулися після табору натхнені знаннями та вже почали свою практичну роботу в своїх громадах та закладах.

Image

Ініціативи, що були розроблені на таборі:

 • Фестиваль «Розфарбуй школу» із залученням дітей дошкільного віку у м. Костянтинівка

Ініціатива спрямована на підвищення рівня соціальної згуртованості та розвиток громадянської компетентності учнів через залучення їх до реалізації спільного культурно-просвітницького заходу-фестивалю «Paint The School»

Про ініціативу:

 • Популяризація амбасадорського руху через створення міжрегіональних мобільних команд.

Ініціатива спрямована на популяризацію амбасадорського руху через створення міжрегіональних мобільних команд згідно з методикою проведення заходів неформальної освіти. Сприяння соціальній згуртованості та єдності молоді щодо питань захисту прав людини, ненасильницького спілкування, трансформації конфліктів, популяризації цілей сталого розвитку

Про ініціативу:

 • Багатофункціональна зона відпочинку вуличного формату: кінотеатр під відкритим небом та волейбольний майданчик, селище Верхньоторецьке.

Ініціатива спрямована на створення умов для якісного та активного відпочинку представників різних вікових категорій населення громади та зміцнення психологічного здоров’я та фізичного здоров’я. Забезпечення прав людини на відпочинок, безпеку, захист та мирні зібрання.

Про ініціативу:

 • Дебатний хаб “DIXI” на базі Маріупольського державного університету на кафедрі іноземних мов.

Ініціатива направлена на підвищення рівня соціальної єдності, активності та розвиток навичок неконфліктного спілкування шляхом створення дебатного HUBу «DIXI»

 • Фестиваль «Даля має талант».

Ініціатива сприятиме згуртованості студентів СНУ ім. В. Даля шляхом створення фестивалю «Даля має талант».

Про ініціативу:

 • Молодіжна музична резиденція. Місто Сєвєродонецьк

Ініціатива спрямована на об'єднання творчих людей для навчання, обміну досвідом та розвитку їх творчих навичок шляхом створення музичної резиденції. Це дозволить здійснити пошук нових ідей і реалізацію творчого потенціалу, як у початківців, так і у музикантів-аматорів, які не мають власних музичного обладнання.

Про ініціативу:

 • Відновлення вуличного молодіжного простору у Врубівці.

Ініціатива спрямована на створення естетичного місця для відпочинку та посилення згуртованості молоді і людей старшого віку

Про ініціативу:

 • "Інклюзія через мистецтво" Бердянськ

Ініціатива спрямована на об'єднання дітей та дітей/осіб з інвалідністю за допомогою спільної діяльності, а саме живопису на одному просторі. Підвищити обізнаність населення про осіб з інвалідністю через проведення виставки робіт з майстер — класів до дня людей з інвалідністю в Бердянському художньому музеї.

Про ініціативу:

 • Вуличний арт-музей «Гендер для всіх» Бердянськ

Про ініціативу:

 • Healthy breathing — ЗОШ № 25 м. Краматорськ.

Ініціатива спрямована на зменшення хронічної втоми, негативного впливу на продуктивність учнів під час навчального процесу шляхом зменшення концентрації СО2 в результаті встановлення пристрою для очищення повітря

Про ініціативу:

Учасники табору вдячні його експертам та експерткам:

 • Ганна Боровій та Євгену Кузнєцову, спеціалістам з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP);
 • Ользі Донець, консультантка Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP);
 • Олегу Гришину, тренеру із проєктного менеджменту;
 • Менторам табору – членам Консультативної ради з питань соціальної єдності при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру: Євгену Скрипнику, Олені Давідовій, Станіславі Стасенко, Ксенії Дружиній та всім іншим

Image

В результаті роботи яких та заходу в цілому:

 • підвищено рівень обізнаності 48 молодих людей із Донецької, Луганської та Запорізької областей щодо діяльності Програми ООН з відновлення та розбудови миру;
 • доопрацьовано 10 ідей для впровадження ініціатив, що були розроблені під час проведення мобільних діалогових майданчиків: «Галерея успішних практик та новітніх ідей покращення соціальної єдності громад на сході України», що відбулися в травні 2021 року в містах Краматорськ, Костянтинівка та Сєвєродонецьк;
 • підготовлено 10 ідей до імплементації в громадах Донецької, Луганської та Запорізької областей;
 • створено простір для обміну досвідом та успішними практиками серед партнерів Програми ООН з відновлення та розбудови миру з Донецької, Луганської та Запорізької областей;
 • учасники ініціативи Молодіжна музична резиденція. М. Сєвєродонецьк зареєстрували Громадську організацію “ZVUQ”, а також заручились підтримкою міського відділу культури та отримали приміщення в міському будинку культури для втілення своєї ідеї – музичної резиденції.
 • як мінімум 10 громад та їх населення, де працюватиме проєктні команди, отримають користь від впровадження проєктів в життя в молоді та дорослих громад.
  Про табір знzли два чудових відео, які Вашій увазі представлено тут:

  Захід проводиться у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

  Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

  Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

14:10
352
No comments yet. Be the first to add a comment!