Дружба - четверта та остання дискусія з серії заходів з питань соціальної єдності та культурного життя людей в громадах "лінії зіткнення"

Дружба - четверта та остання дискусія з серії заходів з питань соціальної єдності та культурного життя людей в громадах "лінії зіткнення"
3 вересня весь день в селещі Дружба Торецької ОТГ проходили опєднані в одному фокусі тематичні дискусій на вулиці з демонстрацією сучасних практик організації культурних подій, зокрема музичних та театральних.

Як відмітили гості та спікери заходу, що прибули в Дружбу з Києва та Сєвєродонецька в якості організаторів події в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, всього за один день такого інтерактивного та цікавого, відкритого, публічного формату вдалося розкрити потенціал місцевих культурних діячів, громадських активістві та просто небайдужих людей, зрозуміти місцеву владу для того, щоб побачити майбутній фокус співпраці та підвищення соціальної згуртованості через реалізацію потреб організації культурного життям в громади, розташованої уздовж «лінії зіткнення».Які висновки зробили в результати обговорень, гості, які вперше завдяки заходу відвідали громаду, далі в коментарях.

Image

"Враження: на зустрічі були ініціативні люди, але їм явно складно в загальному середовищі. І їм важливий інтерес і допомогу. Моя пропозиція підсилити шкільне радіо. Провести 1-2 мастер класи на теми: як зробити свої радіопрограми, як зробити школі постійний канал мовлення за допомогою простого сайту; та зробити так, щоб їх слухали всюди, Можна залучити експертів Радіо Аристократи (Київ) і Радіо Еден (Ужгород). Дивно, але й активісти з міста Торецьк приїхали до нас в Дружбу та попросили віддалені майстер класи з дітьми по сучасній музиці і діджеїнгу. Можливо, і не видалені, цю програму можливо ми зможемо розробити додатково разом зі спеціалістами Програми ООН із відновлення та розбудови миру." — Владислав Фисун, ведучий на «Радіо Аристократи», культурний діяч, м. Київ.

Image

«В мене теж позитивні враження від громади та людей. Це найбільш згуртована та активна громада, із тих де ми побували. Мої пропозиції до всіх хто може, звернути увагу на цю громаду та підтримувати їх проекти та ідеї, показувати що це реалізується завдяки тому що люди об'єднуються і разом стараються покращити свій рівень життя. Привозити до них театральні вистави та вечірки, щоб вони відчували що завдяки їх згуртованості культурний рівень життя також зростає. Але, на рівні цього позитиву, є й проблематика — як і в інших громадах, де ми були (Щастя, Гірське, Верхньоторецьке) — відчувається певний депресивний настрій. Тому, вважаю, що необхідно говорити з людьми, чути їх потреби, надихати їх проявляти ініціативу і самим організовувати процеси всередині громади.» — Ольга Булкіна, професійна лікарняна клоунеса, волонтерка та громадська активістка, м. Київ.

Image

" В чому бачу проблему. У місті Торецьк, наприклад, є молодіжний центр, який працює з 10 до 18:00, але молодь виходить гуляти тільки після 20:00. Так само керівництво молодіжного центру недовірливо ставитися до молоді і майже не дозволяє користуватися повноцінно послугами центру. А у молоді є запит на організацію кінопоказів, наприклад. Тому необхідно підтримати місцеву молодь інформаційно про те, як правильно зробити кінопоказ, а з боку ПРООН може бути запит про те, щоб молодіжний центр відкрили кілька разів після 20:00. Таким чином, дітям навряд чи відмовлять, вони проведуть серію заходів і керівництво центру зможе переконатися, що молоді можна довіряти в організації заходів. Також, місцеві хлопці думаючи про організацію подій дивляться на досвід Києва, Львова, відкидаючи успішні практики сусідніх міст. Я б зробив обмінну поїздку по успішним молодіжним центрам. Слов'янськ — Теплиця, Краматорськ — Вільна Хата, де хлопці переконалися б особисто, як можна з малими ресурсами робити заходи і об'єднувати громаду, отримали б контакти активістів області з якими легше і простіше зв'язатися і зробити щось спільне." — Євген Скрипник, голова ГО «ШУМ РЕЙВ», м. Слов'янськ та м. Київ.

Image


У вечорі вперше 95 відсотків від 200 осіб жителів громади, що відвідали цього дня 3 вересня вуличну локацію, вперше в житті побачили професійну театральну виставу «Ніч на полонині» Луганського обласного музичного драматичного театру, що спеціально прибув в складі 32 театралів до села, щоб показати те, що театр також доступний до всіх глядачів в не залежності від віку населення та території розташування громад.

Image


Image

Неймовірне враження на гостей призвело спілкування з колективом музичної школи та коледжу, які приїхали з Торецька до Дружби.


Image

Всі без виключення, і місцеве населення і гості громади, залишилася впевнені, що попереду ще багато приємної роботи та співпраці. А молодіжна медіа група MoDELab зняла гарний відео сюжет про подію, що опублікувала на своєї сторінці Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 ВЦА міста Торецьк у Фейсбуці.

Image

Image

Організація заходу відбувається у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

09:15
602
No comments yet. Be the first to add a comment!