Верхньоторецьке і дискусія про соціальну згуртованість та інклюзивність культурного життя молоді та літніх людей в громаді, розташованої уздовж «лінії зіткнення»

Верхньоторецьке і дискусія про соціальну згуртованість та інклюзивність культурного життя молоді та літніх людей в громаді, розташованої уздовж «лінії зіткнення»
«Чотири дискусії про соціальну згуртованість та культурне життя молоді, літніх людей, людей з інвалідністю в громадах, розташованих уздовж «лінії зіткнення» триватимуть.

Мета: посилити вплив громадськості та експертів на адвокатування й просування ініціатив, спрямованих на розвиток інклюзії в сфері культури, враховуючи потреби молоді, літніх людей та людей з інвалідністю. 1 вересня вже третя дискусія відбулась в Верхньоторецькому, що на Донеччині. Під час заходів обговорювали ключові проблеми та ризиків, які виникають у впровадженні культурних ініціатив у громадах, що розташовані вздовж «лінії зіткнення».

Image

Поки чекали на театральну виставу та не формально спілкувалися, відомий діджей, Влад Фісун показав молоді як грати музику. 

Image

Та вже традиційно наприкінці спілкування з громадою, відбулася вулична повноцінна театральна вистава, яку зорганізували тут же 32 театральних діяча Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру. 

Image

Більшість жителів, 90 відсотків присутніх, підтвердили, що ніколи  нічого подібного не бачила, та взагалі вперше були на театральній виставі. 

Image

Звісно, що емоції та позитивні враження лунали.

Image

Image

Олеся Зелена, Амбасадорка миру, активна вчителька та жителька Верхньоторецького на своєї сторінці в Фейбуці зазначила: 

«Сьогодні ми провели день у Верхньоторецькому. Це селище на Донбасі, менш ніж в 30-ти кілометрах від Донецьку. Воно знаходиться поряд із зоною розмежування. В 250-ти метрах, якщо бути точними. У 2016 році воно було розділене на дві частини — лінія розмежування між українськими позиціями та позиціями проросійських бойовиків проходила посередині селища. Зараз Верхньоторецьке повністю перебуває під контролем українських військ. Там майже немає молоді. Всі хто мають найменшу можливість — стараються поїхати. В Краматорськ, в Харків, в Київ… Куди завгодно, де є можливість розвиватися, отримати профільну освіту, працювати, будувати життя. Але там є діти. А ще підлітки старшого шкільного віку. Сьогодні більшість часу ми спілкувались саме з ними. Говорили про можливості, про права, про ініціативність, соціальну згуртованість, культуру і її важливість. Багато про що говорили, розповідали історії з власного досвіду, слухали їх думки та ідеї. І, знаєте, в Верхньоторецькому нереально круті підлітки! Вони все прекрасно розуміють і знають що потрібно робити. Не можу не зазначити, що деякі з них значно розумніші за багатьох дорослих. Їх слухати було одне задоволення! Вони вигадують проекти по благоустрою свого селища; долучаються до молодіжних программ ООН по розбудові миру на Донбасі; вчаться; мріють; мають амбіції; спілкуються з нами виключно українською; фарбують волосся у рожевий колір; тусуються на залізниці, бо після перекриття залізничного шляху це стали просто іржаві колії, що поросли травою і там „доволі круто зависати, місце атмосферне“... Вони живуть життя наперекір всьому, приймаючи ті обставини, у яких вони опинилися не з власної волі. Але у них світяться очі і вони розуміють — все що буде далі залежить лише від кожного з них. (Повчитися би нам всім у цих підлітків... Буквально тиждень тому, на день Незалежності, жителі Верхньоторецького чули не феєрверки, а вибухи. Бомбили по Авдіївці, яка зовсім поруч. Про це мені сьогодні розповідали місцеві жителі.  

Ви десь може чули про це у новинах? Я — ні.

Я дуже хочу щоб у цих крутих малих все склалося якнайкраще. Щоб так і було, швидше за все, більшість поїде звідси, як тільки закінчить школу. В Краматорськ, в Харків, в Київ. Куди завгодно…
Висновків не буде.
Поки режим — »Полювання На Відчуття". Подумаю про це все потім, коли повернуся додому".

Image

Як сказав один із спікерів дискусії, шо приїхав, Євген Скрипнік: «За підсумками спілкування ми зробили висновок, що тут з дорослими біда, а ось молодь дуже активна, креативна та порадувала нас знаннями та прагненнями, а значить буде гарне майбутнє і тут, в громаді. І ми вже з ними напланували дещо». 
Ось такі справи в «полях»....

Image

 

Організація заходу відбувається у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:45
195
No comments yet. Be the first to add a comment!