Чи буде нова Стратегія, обласні програми та інша підтримка влади щодо сприяння розвитку громадянського суспільства?

Чи буде нова Стратегія, обласні програми та інша підтримка влади щодо сприяння розвитку громадянського суспільства?
Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Луганській облдержадміністрації засідала в оновленому складі та розглянула поточні питання 5 липня.

Альбіна Кушелева – заступник голови Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при облдержадміністрації, директор Департаменту масових комунікацій облдержадміністрації на засіданні зазначила, що Оновлення складу Ради пов’язане із необхідністю підвищення рівня оперативності прийняття та впровадження рішень у сфері розвитку громадянського суспільства, а також із кадровими змінами, що відбулися серед членів її попереднього складу. Далі вона, як заступник голови Ради окреслила перспективи подальшої співпраці між владою та громадськістю та зокрема, відмітила перспективи посилення ролі місцевої влади у питаннях взаємодії з громадськістю та щодо партнерської участі в проєктах міжнародних організацій. Також відмітила низький рівень знань в оновлених реформою децентралізації органах місцевого самоврядування щодо їх обізнаності в механізмах та законодавстві щодо взаємодії громадськості та влади та намагання продовжити практику їх профільного навчання.

Андрій Крупник – член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України та Тетяна Кирилова — ­ голова ГО «Громадська ініціатива Луганщини» у форматі ZOOM поінформували про зміни та нововведення в розробці проєкту Указу Президента України щодо Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 ­ 2026 роки. Повідомили про очікування прийняття саме Указу Президента, а ні постанови КМУ, що повинно стати більш впливовим документом для органів місцевого самоврядування. Як відомо, 16 червня Уряд схвалив проєкт цього Указу та передав його до Офісу Президента України. Після чого, влада та громадськість зможуть розробляти свої плани та програми на місцях.

«Щоб отримати всім гарний результат, необхідно всім якісно зорганізувати процес» — зазначив Андрій Крупник в контексті того, що влада повинна розробляти проекти своїх рішень та програм з дієвими громадськими експертами та діячами, а потім спільно їх реалізовувати та у разі необхідності шукати кошти для реалізації. Навів приклади досліджень по відтоку молоді з громад та щодо необхідності думати про сучасні умови та заходи владних програмних документів для їх кінцевих бенефіціарів.

З приводу нестачі ініціативи громадськості та на програми підтримки фінансів, інноваційності заходів, присутні згадали про міжнародних партнерів та донорські установи.

«Свої плани та концепти заходів ми дійсно розробляємо разом з громадськістю, молоді, з тими, для кого та на кого вони направлені. Добре знаємо показники відповідних досліджень та враховуємо їх при будь-якій діяльності. Тому, бачимо успіх такої взаємодії. Прикладами тільки останніх інноваційних рішень та заходів з відповідними результатами стали за останні два місяці: мобільні лабораторії для молоді та активних дорослих працівників сфери освіти, вуличні діалогові майданчики з молоддю на «Галері кращих практик соціальної єдності» після чого кращі ідеї молоді зараз будуть опрацьовані на проектному таборі та зазнають фінансової підтримки, креативні активності мереж Амбасадорів миру та Інклюзивних громадських радників та багато іншого…» — зазначила Ганна Борова, спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Вона також побажала всім бути інноваційними в рішення та розробка та готувати молодь до дорослих справ через цікаві формати взаємодії, запросила прийняти участь профільним представникам департаментів облдержадміністрації в підсумковому регіональному дебатному турнірі молоді по темам, пов’язаним з баченням молоді щодо реалізації Національної Стратегії безбар’єрності України.

Представники Департаменту масових комунікацій облдержадміністрації також підняли тему взаємо поінформування жителів лінії розмежування та не хватки бюджетних коштів на проєкти, пов’язані з питаннями забезпечення права на вільне отримання інформації у прифронтових громадах, зокрема, оповіщення про надзвичайні ситуації, донесення достовірної інформації про події в Україні та забезпечення населення кожної окремої громади місцевими новинами.Члени ради відзначили, що це можливо забезпечити через створення системи малопотужного ФМ-радіомовлення для оповіщення населення про надзвичайні ситуації та трансляції новин. Обговорили, що необхідно звертатися до міжнародної спільноти та обговорювати разом можливі форми участі у заходах з розвитку громадянського суспільства на Луганщині.

Наступним питанням обговорювали роз’яснення серед населення області положень чинного законодавства про кінцевих бенефіціарних власників громадських об’єднань.

Про це виступала Людмила Черненко, заступник начальника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Луганській області та Андрій Смірнов, начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків).

Так, спікери зауважили на необхідності проходження усіма громадськими об’єднаннями (виключно ними) у тримісячний період процедури надання інформації про кінцевих бенефіціарних власників громадських об’єднань, починаючи з 11 липня 2021 року. Наразі триває процес створення типової форми подання таких відомостей.

Представники юстиції надали деякі роз’яснювальні матеріали та попросили присутніх розповсюдити серед громадськості.

З матеріалами можна ознайомитися тут (закачайте файл pdf формату нижче):

Дивитися документ:


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:25
76
Немає коментарів. Ваш буде першим!