«Безкоштовний туристичний гід на велосипеді»

«Безкоштовний туристичний гід на велосипеді»

Так назвали історію успіху своєї міні ініціативи ГО «Молодіжний Громадський Рух Німців Оранже» міста Маріуполь, яку реалізували за допомоги ПРООН.

А починалось все з проблеми, дуже великої для Маріуполя. Бо поперше місто асоціюється лише з металургійними заводами, найгіршою екологією в країні, дрібним і теплим, але брудним морем. А друга проблема пов'язана з новим винаходом Кремлівської пропаганди «Донбаський російськомовний етнос» яка в умовах прифронтового міста несе дуже серйозну небезпеку.

Зображення

Розробляючи проект, наша команда ставила кілька напрямків:

1 Показати Маріуполь як багатонаціональне українське місто з багатою історією і традиційними толерантними відносинами між представниками різних національностей і віросповідань.

2.Встановлення діалогу з іншими національними громадами міста в ході проведення спільних екскурсій.

3. Залучення уваги до долі архітектурних пам'яток міста які руйнуються.

4 Залучення молоді до вивчення історії та занятітіям спортом.

5. Показати необхідність створення велоінфраструктури міста.

Ми обрали історичні об'єкти які показують унікальний багатонаціональний характер міста і спільно з грецької молодіжною організацією підготували матеріал для майбутніх екскурсій. Так як об'єкти знаходяться на значній відстані один від одного було вирішено для проведення екскурсій використовувати велосипеди. Ми вирішили взяти участь у Проекті ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» і отримали згоду на технічну підтримку.

Зображення

Першою трудністю був вибір оптимального варіанту велосипедів, при досить скромному бюджеті. У підсумку ми вклалися в бюджет і отримали сучасні і досить надійні велосипеди. Далі був етап збірки, виготовлення і монтаж велопарковки.

Зображення

З другою проблемою ми зіткнулися під час безпосередньої підготовки старту екскурсійної програми.

У місті проводилася масштабна реконструкція центральної частини (до 240-річчя міста), яка закінчилася лише в самому кінці вересня. Доступ до багатьох локаціях був неможливий, або сильно ускладнений. Незважаючи на це ми запросили гостей (Молодіжна організація Федерації грецьких товариств, Асоціація національних меншин і жителі міста ), провели урочисте відкриття і почали проводити екскурсії.

Зображення

Насправді їх було не дуже багато, але з них три міжнародні. Ми провели екскурсії для Valeriya Moniot-Vinevitina з Ниці (Франція), Іріні Цеваніду (Лариса Греція) і нашими гостями була сім'я Дауберт з Німеччини.

Зображення

Це надихнуло нас зняти соціальний ролик за участю наших іноземних гостей. Робоча назва «Маріуполь говорить на всіх мовах». На сьогодні відзнято 75% матеріалу і зйомки триватимуть в травні 2019 року.

Перший сезон велоекскурсій ми закрили 1 листопада.

Зображення

І за такий короткий період ми побачили позитивні зміни.

Звичайно ми не можемо віднести це все на свій рахунок, але за це літо в місті з'явилося багато велодоріжок, був відреставрований і зажив новим життям символ міста (і один з основних об'єктів нашого маршруту) Вежа Нільсена. У нас з'явилися послідовники: громадська організація «Вежа» розробляє масштабний пішохідний маршрут. Це вже зовсім інший бюджет, але історія нашого міста.

Зображення

І ще: ми побачили у жителів позітівні зміни в ставленні до представників німецької національності. Це дуже важливо для нас, бо ми вважаємо: що б бути справжнімУкраїнцем потрібно бути патріотом своєї країни але й пам'ятати своє коріння.

Зображення

У нас є плани організувати міжнародний обмін з молоддю Німеччини, і показати їм Українське місто на самому краю цивілізованої Європи.

Зображення

Ну і звичайно, ми чекаємо весни і нових гостей, з якими із задоволенням проїдем по сонячним вулицями приморського міста.

Зображення

Історія підготовлена її авторами, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту «Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.

Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

01:06
410
Немає коментарів. Ваш буде першим!