Регіональний розвиток

Show filter

За даними дослідження, кількість зареєстрованих благодійних організацій в Україні за 2022 рік збільшилася майже у 8 разів (6 367 нових БО). Натомість кількість реєстрацій нових громадських організацій зменшилася майже вдвічі (2 760 нових ГО).

77% опитаних громадських та благодійних організацій тим чи іншим чином допомагають ЗСУ. Близько 90% складає гуманітарна допомога, майже 70% — інформаційна підтримка. І орієнтовно 50% організовують збори на потреби ЗСУ.

Image

386

Дослідження складалося з двох компонентів: якісне і кількісне дослідження Метою якісного дослідження було дослідити потенційно конфлікті ситуації, які мо- жуть виникати в різних обставинах, а також сформувати гіпотези щодо найбільш типових ситуацій для оцінки їх на кількісному етапі.

Image

437

Аналіз Данської ради у справах біженців окремих статей Державного бюджету України на 2023 рік, пов'язаних із війною.

Image

3 листопада 2022 року Парламент прийняв Державний бюджет на 2023 рік. Окремі статті Державного бюджету на 2023 рік наведено нижче у порівнянні з аналогічними статтями за 2020, 2021 та 2022 роки на основі даних Державних бюджетів за відповідні роки. Всі показники вказано в гривнях.

432

Результати моніторингу презентував Василь Сегін, полісі координатор проєкту PROSTO, під час зустрічі кластеру з адмінпослуг Ради Донорів. Ігор Оніщук, експерт проєкту «Підтримка децентралізації в Україні», представив аналіз стану виконання місцевих бюджетів за 9 місяців 2022 року.

Image

508

Image

В цій публікації команда експерименту ставить за мету розкрити основні складові роботи «Геоінформаційна система моніторингу, аналізу, оцінки конфліктів» (далі по тексту скорочено – ГІСМАОВК), які призвели к успіху та технологія організації процесу якої може існувати тепер як унікальна та уніфікована система замкнутого кола по роботі к конфліктами та проблемами, а також ситуаціями, які можуть призвести до їх появлення і не тільки з моменту виявлення і організації роботи щодо попередження та недопущення ескалації, але й вирішення.

1152

КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ АСПЕКТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ІНСТИТУЦІЙ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКЕ В 6 РЕГІОНАХ УКРАЇНИ  проведено Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу.

Image

1166

До вашої уваги огляд Державного бюджету 2022, підготовлений Данською Радою у справах біженців. 

Image

Даний огляд сфокусований на тих видатках бюджету, які найбільше пов'язані із гуманітарною ситуацією та збройним конфліктом.

1044

За сім років тема тривалої гуманітарної кризи зникла зі шпальт світових ЗМІ через помилкове сприйняття ситуації як «замороженої». Водночас досягнуті в липні 2020 року домовленості про припинення вогню стають усе більш нетривкими. Кількість постраждалих серед цивільного населення збільшилася до рівнів, які спостерігались до їх підписання. Цивільна інфраструктура все частіше потрапляє під обстріли, а забруднення території вибухонебезпечними предметами та мінами залишається серйозною загрозою. Допоки не буде досягнуто політичного рішення, гуманітарні потреби, ймовірно, залишатимуться, а їх гострота зростатиме у 2022 році, зокрема на не підконтрольних урядові територіях (НПУТ).

Image

967

ВИПУСК 69 (СПЕЦІАЛЬНИЙ). Кабінет Міністрів Затвердив Стратегію Інтеграції ВПО та Середньострокових Рішень.

Image

853

Наразі HelpAge реалізує проект під назвою «ДОСТУП V: Надання багатосекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Східній Україні» в рамках Консорціуму МНУО (PIN, MdM, ACTED, REACH, R2P і HAI), за фінансової підтримки Європейської комісії з питань цивільного захисту і гуманітарної допомоги (ECHO). HelpAge прагне значно поліпшити доступ до гуманітарної допомоги і засобів захисту для літніх людей, в тому числі для людей з інвалідністю, які постраждали від конфлікту на сході України.

Image

908

На Луганщині впроваджено проєкт «Локальна демократія в кризових умовах. Вимір Луганщини», який реалізується Громадською організацією Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець». Цей проєкт реалізується в рамках ширшого проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

742

У цьому світлі, Путівник переслідує кілька цілей. Основною прикладною метою є опис підходів до відбору і висвітлення кращих практик в області використання сучасних цифрових інформаційно- комунікаційних технологій, що сприяють участі громадян в управлінні на місцевому рівні для їх можливої адаптації для реалізації у громадах Донецької та Луганської областей. Це також надасть можливість уникнути повтору помилок інших. З цією метою, портал www.YouParticipate.info буде он-лайн репозиторієм кращих практик, зібраних активними громадянами, кодифікованих і описаних у певному форматі.

Image

720

Опитування проводилось з березня по квітень 2021 року Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Центром прав людини ZMINA за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на замовлення проекту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Image

497

У середині червня, після того, як вся територія країни опинилася у «зеленій зоні» щодо показників захворюваності на COVID-19, були послаблені карантинні обмеження, зокрема щодо перетину «лінії розмежування»¹. Зокрема було скасовано обов'язкові вимоги щодо тестування на COVID-19 та самоізоляції для людей, які в’їжджають на підконтрольну Уряду територію (ПУТ) з не підконтрольної Уряду території (НПУТ). У зв'язку з цим кількість щоденних перетинів «лінії розмежування» подвоїлась у другій половині місяця: було зареєстровано ріст на 37 % у порівнянні з попереднім місяцем². Водночас динаміка перетинів у Донецькій області суттєво не змінилася: через контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) «Новотроїцьке» (який працює двічі на тиждень) все ще здійснювалося менше ніж 5 % від загальної кількості перетинів на місяць.

Image

166