Регіональний розвиток

Показати фільтр

КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ АСПЕКТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ІНСТИТУЦІЙ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКЕ В 6 РЕГІОНАХ УКРАЇНИ  проведено Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу.

Зображення

186

До вашої уваги огляд Державного бюджету 2022, підготовлений Данською Радою у справах біженців. 

Зображення

Даний огляд сфокусований на тих видатках бюджету, які найбільше пов'язані із гуманітарною ситуацією та збройним конфліктом.

179

За сім років тема тривалої гуманітарної кризи зникла зі шпальт світових ЗМІ через помилкове сприйняття ситуації як «замороженої». Водночас досягнуті в липні 2020 року домовленості про припинення вогню стають усе більш нетривкими. Кількість постраждалих серед цивільного населення збільшилася до рівнів, які спостерігались до їх підписання. Цивільна інфраструктура все частіше потрапляє під обстріли, а забруднення території вибухонебезпечними предметами та мінами залишається серйозною загрозою. Допоки не буде досягнуто політичного рішення, гуманітарні потреби, ймовірно, залишатимуться, а їх гострота зростатиме у 2022 році, зокрема на не підконтрольних урядові територіях (НПУТ).

Зображення

220

ВИПУСК 69 (СПЕЦІАЛЬНИЙ). Кабінет Міністрів Затвердив Стратегію Інтеграції ВПО та Середньострокових Рішень.

Зображення

195

Наразі HelpAge реалізує проект під назвою «ДОСТУП V: Надання багатосекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Східній Україні» в рамках Консорціуму МНУО (PIN, MdM, ACTED, REACH, R2P і HAI), за фінансової підтримки Європейської комісії з питань цивільного захисту і гуманітарної допомоги (ECHO). HelpAge прагне значно поліпшити доступ до гуманітарної допомоги і засобів захисту для літніх людей, в тому числі для людей з інвалідністю, які постраждали від конфлікту на сході України.

Зображення

316

На Луганщині впроваджено проєкт «Локальна демократія в кризових умовах. Вимір Луганщини», який реалізується Громадською організацією Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець». Цей проєкт реалізується в рамках ширшого проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

197

У цьому світлі, Путівник переслідує кілька цілей. Основною прикладною метою є опис підходів до відбору і висвітлення кращих практик в області використання сучасних цифрових інформаційно- комунікаційних технологій, що сприяють участі громадян в управлінні на місцевому рівні для їх можливої адаптації для реалізації у громадах Донецької та Луганської областей. Це також надасть можливість уникнути повтору помилок інших. З цією метою, портал www.YouParticipate.info буде он-лайн репозиторієм кращих практик, зібраних активними громадянами, кодифікованих і описаних у певному форматі.

Зображення

232

Опитування проводилось з березня по квітень 2021 року Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Центром прав людини ZMINA за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на замовлення проекту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Зображення

316

У середині червня, після того, як вся територія країни опинилася у «зеленій зоні» щодо показників захворюваності на COVID-19, були послаблені карантинні обмеження, зокрема щодо перетину «лінії розмежування»¹. Зокрема було скасовано обов'язкові вимоги щодо тестування на COVID-19 та самоізоляції для людей, які в’їжджають на підконтрольну Уряду територію (ПУТ) з не підконтрольної Уряду території (НПУТ). У зв'язку з цим кількість щоденних перетинів «лінії розмежування» подвоїлась у другій половині місяця: було зареєстровано ріст на 37 % у порівнянні з попереднім місяцем². Водночас динаміка перетинів у Донецькій області суттєво не змінилася: через контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) «Новотроїцьке» (який працює двічі на тиждень) все ще здійснювалося менше ніж 5 % від загальної кількості перетинів на місяць.

Зображення

124

У червні, вперше у 2021 році, знизилася інтенсивність бойових дій на сході України. Було зареєстровано менше ніж 450 безпекових інцидентів, у порівнянні зі середньомісячною кількістю (540) за попередні місяці. Проте повідомлялося про обстріл поблизу дитячого садку у м. Мар’їнка (підконтрольна Уряду територія Донецької області), що призвело до евакуації вихованців і працівників закладу до бомбосховища1. Хоча ніхто не постраждав, цей випадок ще раз нагадує про смертельні ризики, на які щодня наражаються люди, які потерпають унаслідок конфлікту. Крім того, з травня в Україні знижуються рівні захворюваності на COVID-19 та госпіталізації, що є характерним для літнього періоду.

Зображення

215
Електронний журнал «Аутизм сьогодні» — єдине в Україні щомісячне видання, яке освітлює проблеми аутизму та їх вирішення, різні ініціативи, реальні ціни з життя аутистів та їх окруження. Виходить із грудня 2011 року за електронною підпискою. 

Зображення

149

До вашої уваги випуск Правового бюлетня Данської Ради у справах біженців за квітень 2021 року.

Зображення

Основні питання:

1.Кабінет Міністрів затвердив умови програми пільгового житлового кредитування KfW;

2.Парламент прийняв закон «Про основні засади молодіжної політики»;

3.Кабінет Міністрів оновив Порядок надання засобів реабілітації та компенсації їх вартості;

4.Кабінет Міністрів визначив напрямки реінтеграції молоді;

5.Парламент прийняв закон «Про забезпечення рівних прав чоловіків у догляді за дитиною»;

6.Президент підписав закон «Про розширення можливостей військового призову»;

7.Парламент визначив статус електронних паспортів.

136

Вийшов новий дайжест Кластеру з питань захисту України за квітень 2021 року.

Зображення

176

Попри певну деескалацію політичної напруженості, протягом квітня безпекова ситуація в Донецькій та Луганській областях залишалася нестабільною. Кількість безпекових інцидентів майже досягла рівня до досягнення домовленостей про припинення вогню, та частіше застосовувалося важке озброєння. А кількість жертв серед цивільного населення, зареєстрованих Управлінням Верховного комісара 00Н з прав людини (УВКПЛ), зросла з 5 у березні до 17 у квітні. 

Зображення

116