ВПЛИВ COVID-19 І ЗАХОДІВ ІЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЙОГО ПОШИРЕННЯ НА БЕЗДОМНИХ ЛЮДЕЙ В УКРАЇНІ

ІНФОРМАЦІЙНА ЗАПИСКА ВПЛИВ COVID-19 І ЗАХОДІВ ІЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЙОГО ПОШИРЕННЯ НА БЕЗДОМНИХ ЛЮДЕЙ В УКРАЇНІ від 16 червня 2020 року. 

Люди, які живуть в ситуації бездомності, стикаються з високим ризиком заразитися COVID-19 і зазнають непропорційного впливу заходів реагування на COVID-19. Моніторинг УВКПЛ/ММПЛУ в аспекті дотримання прав людини бездомних чоловіків і жінок свідчить про те, що їхній доступ до медичних послуг внаслідок пандемії став ще більш обмеженим. Часто вони не мають доступу до тестування та лікування COVID-19 та не мають масок для обличчя та дезінфікуючих засобів. Через карантин особи, які проживають у ситуації бездомності, втратили свій і так обмежений доступ до притулку, їжі, води, засобів гігієни та джерел доходу. У багатьох випадках закриття залізничних та автобусних станцій залишило людей, які живуть у ситуації бездомності, без притулку та доступу до води для пиття та гігієнічних цілей, що вкрай необхідно під час пандемії. Закриття пунктів збору вторинної сировини, які служили джерелом доходу для багатьох бездомних людей по всій країні, а також закриття ринків і призупинення будівництва та роботи багатьох малих підприємств позбавити бездомних людей однієї з небагатьох можливостей заробити на хліб чи просити їжу. УВКПЛ/ММПЛУ також стурбовані тим, що соціальні послуги для бездомних людей надаються на території України нерівномірно, оскільки вони залежать від доброї волі та фінансування місцевими органами влади. У шести областях України немає притулків для бездомних людей, що фінансуються місцевою владою. В одній він працює лише взимку. У чотирьох областях комунальні притулки для бездомних осіб не приймають нових людей через карантин, а в трьох областях бездомні особи мали невчасний та обмежений доступ до медичних послуг для проходження обов'язкового медичного огляду, який притулки вимагають як умову прийому. В одній області комунальний притулок приймає лише бездомних чоловіків, у результаті чого жінки позбавлені доступу до притулку. Хоча притулки вживають заходів для запобігання поширенню COVID-19 шляхом частої дезінфекції, використання засобів індивідуального захисту для персоналу та мешканців та обмеження пересування за межами притулку, вони часто не мають достатньої площі приміщень для забезпечення самоізоляції новоприбулих осіб.

УВКПЛ/ММПЛУ закликає державу гарантувати ефективний доступ бездомних жінок і чоловіків до медичного тестування й належної медичної допомоги, а також інформації про пандемію та шляхи попередження захворювання; забезпечити бездомним жінкам і чоловікам у всіх регіонах України доступ до притулків, чистої води та засобів гігієни, продуктів харчування та засобів до існування, а також убезпечити їх від насильства та зловживань відповідно до рекомендацій міжнародних органів. 

Більш детально у Звіті тут:

Дивитися документ:
101
No comments yet. Be the first to add a comment!