СТАБІЛЬНО ВАЖКИЙ: Стан підготовки медичних закладів Луганської області до епідемії COVID-19

Кожна країна перевіряє себе в кризових ситуаціях. Імовірна епідемія COVID-19 в Україні може стати лакмусовим папірцем, який покаже ефективність українського уряду та згуртованість суспільства. Зараз найкращий час, щоб визначити готовність органів державного управління та органів місцевого самоврядування взяти на себе відповідальність, готовність медичного персоналу відверто говорити про потреби, готовність суспільства дотримуватись правил гігієни та карантину, дбати та допомагати один одному, а у випадку кризової ситуації мобілізуватись задля спільного розв’язання складних питань.

Завданням моніторингу, який проводився Благодійним фондом Восток SOS у період з 22 до 25 березня, було визначити ступінь готовності медичних закладів та державних адміністрацій Луганської області до епідемії COVID-19. Учасники моніторингової групи досліджували стан матеріально-технічного забезпечення, укомплектованість медичним персоналом, наявність критично необхідних профілактичних та лікувальних засобів, психоемоційний стан лікарів і чиновників, відповідальних за координацію дій під час надзвичайної ситуації.

Моніторингова група також звертала увагу на запроваджені місцевими адміністраціями карантинні заходи, роботу з виявлення потенційних носіїв вірусу та комунікацію державних адміністрацій із місцевими спільнотами. Метою моніторингу було визначення нагальних потреб і слабких місць системи охорони здоров’я на Луганщині для подальшого об’єднання зусиль державного, комерційного та громадського секторів, задля ефективної протидії поширенню епідемії COVID-19 і подолання її негативних економічних та соціальних наслідків.

У рамках моніторингу група відвідала 12 медичних закладів Луганської області, а саме: КНП «Щастинська міська лікарня», Центр первинної медико-санітарної допомоги у м. Щастя, КНП «Попаснянська центральна районна лікарня», лікарня м. Гірське КНП «Попаснянська центральна районна лікарня», КНП «Попаснянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Старобільське районне територіальне медичне об’єднання», КНП «Станично-Луганське районне територіальне медичне об’єднання», Філія «Петропавлівська лікарня Станично-Луганського РТМО», КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня», КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня», КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня». Дослідження проводилось методом частково структурованого інтерв’ю. Протягом польової частини дослідження моніторинговою групою було зібрано 59 інтерв’ю з медичними працівниками, адміністраторами медичних закладів, чиновниками державних структур і органів місцевого самоврядування, пацієнтами лікарень, місцевими мешканцями.

Аналізуючи інформацію, зібрану в ході польової частини дослідження, моніторингова група визначила вісім ключових проблем, на які варто звернути увагу українському уряду та громадянському суспільству:

  • Критичний брак медичних працівників
  • Низька поінформованість медичного персоналу щодо алгоритмів дій на випадок виявлення пацієнтів із симптомами COVID-19
  • Брак засобів індивідуального захисту та дезінфекції
  • Брак реанімаційного обладнання
  • Брак діагностичних засобів
  • Недостатня кількість ліжок в інфекційних відділеннях на випадок стрімкого зростання кількості пацієнтів
  • Недостатність профілактичних заходів та інформування населення Луганської області, щодо запобігання виникненню епідемії
  • Викривлення інформації про реальний стан підготовки до епідемії коронавірусу державними органами

Переглянути повний звіту на сайті Восток SOS

Звантажити повний звіт PDF

169
No comments yet. Be the first to add a comment!