Журналісти Луганщини відвідали Львів

Тип статті:
Авторська

В рамках соціального проекту “Культурна спадщина Львівщини” журналісти відвідали Львів. Місто, яке захопило всіх свою красою та різноманіттям.

На сьогодні Львів – великий туристичний центр. Щороку місто Лева відвідує понад 2,5 мільйони туристів. Таку кількість прихильників можна легко пояснити, адже у Львові кожен може знайти те, що йому до вподоби. Хтось поласує легендарною львівською кавою чи шоколадом, хтось відвідує фестивалі, хтось – театр, поезію та джаз, а хтось шукає романтику старого міста та захоплюється історією.
Історія Львова і цікава та насичена, влада та архітектура змінювались, проте одне завжди залишалось незмінним: атмосфера. А відчути цю атмосферу сповна можна тільки знаючи, через що пройшло місто Лева протягом років свого існування.


Львів - це місто багатовікової історії, розмаїтої культури, високого мистецтва, розвинутої науки, освіти, спорту, промисловості, щедрих, щирих і працьовитих людей.
Архітектурні пам'ятки і археологічні знахідки, музеї і галереї, театри і концертні зали, національні традиції і обряди, ділова активність і зручні шляхи сполучення - все це робить Львів містом туризму.
Місто з унікальними пам’ятками, розташоване в регіоні рідкісних екологічно чистих природно-кліматичних умов, претендує на набуття статусу туристичного центру світового значення.

Архітектурні пам’ятки Львова, їх своєрідна краса - особливі не лише в нашому, але й у світовому мистецтві. Це переплетення здобутків східної та західної культур. Неповторність міста гармонує з розмаїттям культурних традицій, стилів різних епох від XIII до XX століття - ренесансом, романським, готикою, бароко, рококо, ампіром, класицизмом, конструктивізмом, сецесією.

Львів - одне з найбагатших міст України за кількістю і значимістю історичних, архітектурних та культурних пам’яток - їх понад 2000. На що звернути увагу, коли вперше знаходишся у Львові.

Що рекомендуємо подивитися

Національний музей у Львові - один з найзначніших музеїв України, фонди якого нараховують понад 130 тисяч одиниць збереження. Колекція була закладена у 1905 році як приватна фундація Митрополита Андрея Шептицького. У 1913 р. Митрополит урочистим актом передав музей в дар українській громаді. Національний музей у львові має чотири філіали: художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського, Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької, Художньо-меморіальний музей Івана Труша, Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького.
Львівська галерея мистецтв, колекція якої становить понад 55 тисяч творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва європейських та вітчизняних майстрів. Музей має найбагатшу в нашій державі збірку творів польських та австрійських художників, збірку дерев’яної скульптури, велику колекцію українського портрета XVI-XVIII ст. Експозиційні розділи: європейське мистецтво XIV-XX ст.: мистецтво Італії, Німеччини, Фландрії, Голландії, Іспанії, Центральної Європи, Франції, Польщі; європейське мистецтво початку XX ст. В експозиційних залах демонструється лише 5-6 % збірки, частина у Палаці Потоцьких, решта творів зберігаються у фондосховищах.
Музей народної архітектури і побуту розташований на 50 га мальовничого Шевченківського гаю і є одним з найбільших в Європі. На території музею експонуються 124 пам’ятки народної дерев’яної архітектури. Серед них хати, найстаріші з яких побудовані у 1749, 1792, 1812, 1860, 1887 роках, господарсько-виробничі споруди (водяний млин, вітряки, сукновальня, тартак, кузні). Цікаві будівлі та споруди, які характеризують каркасне полонинське господарство та лісозаготі-вельний промисел. Гордістю музею є 6 дерев’яних храмів. У фондах музею зібрано понад 20 тисяч предметів побуту і творів народного мистецтва. Збірка стародруків налічує 122 експонати.

Аптека-музей «Під чорним орлом». Музей розміщений в приміщенні найдавнішої з існуючих у місті аптек, відкритій ще у 1735 р. У 1966 р. тут створено музей історії фармації, якому 1972 року присвоєно почесне звання народного. Зберігся старовинний інтер’єр торгового залу аптеки. У музеї є велика бібліотека старовинних медичних книг (понад 1000 екземплярів) та періодичної фармацевтичної літератури.
У місті працює багато музеїв в наукових установах. Це археологічний, геологічний, зоологічний, мінералогічний музеї у Львівському національному університеті імені Івана Франка, музей археології при Інституті українознавства, музей метрології та вимірювальної техніки при Львівському центрі стандартизації, метрології та сертифікації, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України. Багато музеїв, створених на громадських засадах: народний музей хліба покрови пресвятої богородиці, музей давніх графічних технік, Музей вишиваних ікон та образів.

Музей-заповідник «Личаківський цвинтар». Ще одна популярна серед туристів локація Львова – Личаківський цвинтар, один із найстаріших цвинтарів не лише України, але й Європи. Наразі окрім своїх прямих функцій він виконує роль історико-культурного музею-заповідника, прогулятися яким зможете, сплативши за квиток на вході. Можна навіть замовити групову екскурсію. Цвинтар має чималу територію, часом більше схожу на затишний парк, а на багатьох з понад 300 тисяч поховань облаштовані дуже красиві скульптури чи рельєфи. А ще тут поховано чимало видатних особистостей, серед яких Іван Франко, Володимир Івасюк, Маркіян Шашкевич, Дмитро Вітовський та інші.
Зараз це музей на площі, яка перевищує 42 га. На його території є скульптури і архітектурні споруди відомих майстрів. Цвинтар налічує біля 500 скульптур і надгробків, які мають високу мистецьку цінність. На цвинтарі знайшли місце вічного спочинку відомі діячі. Цвинтар набув статусу музею 25 листопада 1991 року.

Львів є релігійним центром всеукраїнського значення. У ньому перебуває управлінський центр Римо-Католицької церкви в Україні.
Населення міста має складну конфесійну структуру. Релігійні громади належать Українській греко-католицькій церкві, Українській автокефальній православній церкві, Українській православній церкві, Римо-католицькій церкві. Крім того, в місті присутні Вірменська апостольська церква та протестанські церкви.
У Львові багато старовинних храмів. Кожен з них дихає у своєму ритмі та може перенести вас у давній Львів.
Найкрасивіші та найстаріші церкви міста відвідують не тільки прихожани, а й туристи з усього світу.
У храмі збережено березовий хрест, що привезли з Луганщини.

Тетяна ВЕРГУН, Марія КАНЬШИНА, Олександр АКЕЧІ

Матеріал виготовлено в рамках проекту журналістського обміну “Культурна спадщина Львівщини”, що реалізується за фінансової підтримки Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації.
100
Немає коментарів. Ваш буде першим!