"Разом проти корупції" щодо конкурсного відбору керівника лікарні та критерії оцінювання кандидатів

Управління лікарнями — одна з найбільш закритих донедавна тем. Є лікарні, які по 10-20 років очолюють одні й ті ж самі лікарі. Їх призначення зазвичай відбувалось за вказівкою «згори». Водночас, від керівників лікарень залежить ситуація зі зловживаннями та корупцією. Наприклад, коли при лікарні діють аптеки родичів керівництва, відбуваються зловживання із закупівлями ліків, вимагання оплати медичних послуг всупереч державним програмам фінансування та інше.

«Разом проти корупції» спільно з партнерами долучились до того, щоб змінити цю ситуацію. У січні 2018 року запрацював Порядок конкурсного відбору керівників закладів охорони здоров’я. Відтепер керівника лікарні обирає конкурсна комісія, що складається із представників громадських об’єднань, трудового колективу лікарні та органу управління лікарні (МОЗ, міська, обласна рада, ОДА ін). Громадяни можуть бути включеними до складу комісії через громадські об’єднання.

✓ Представникам громадськості у складі конкурсних комісій, що обирать керівника лікарні:

"Разом проти корупції" спільно із залученими експертами, уповноваженими представниками Міністерства охорони здоров'я України, представниками Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України, розробили Регламент роботи конкурсної комісії з конкурсного відбору керівника лікарні та критерії оцінювання кандидатів, що є додатками до Регламенту.
Ці документи – орієнтири для конкурсних комісій, що можуть бути взяті за основу, адаптовані до конкретної комісії. Мета – сприяти роботі комісії, підказати, якими критеріями комісія може послуговуватись у відборі лікаря. Адже відсутність регламентованих процедур може спричинити непорозуміння та навіть зловживання. Публікуємо ці документи у відкритому доступі та закликаємо використовувати їх у роботі комісій. https://bit.ly/2KdPIY4

✓ Представникам громадськості, які бажають долучитись до моніторингу обрання керівника лікарні:
"Разом проти корупції" спільно із партнерами моніторитимуть проведення конкурсів в окремих регіонах, щоб виявити та усунути можливі недоліки чи прогалини конкурсної процедури. А також для проведення об’єктивної оцінки дотримання органом управління лікарнями й конкурсною комісією вимог, встановлених Порядком конкурсного відбору керівників закладів охорони здоров’я. Для цього розроблено Методику громадського моніторингу.http://bit.ly/2LEKZEw

Якщо ви бажаєте приєднатись до моніторингу у своєму місті, пишіть нам на cabminanticor@gmail.com, ми проінструктуємо про те, як провести моніторинг.
Долучайтесь до змін!

69
Немає коментарів. Ваш буде першим!