Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Майбутнє Донбасу. Чим живуть мешканці окупованих територій Донбасу?

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів опитування серед жителів тимчасово непідконтрольних територій Донбасу, щоб дізнатися про їхні настрої. Ось про що говорять опитані:

Найчастіше респонденти зберегли відносини з тими родичами і близькими, які живуть в ОРДЛО і мають спільні погляди. Щоб не посваритися з близькими, погляди яких відрізняються, жителі Донбасу вважають за краще не спілкуватися на політичні теми.

Респонденти вважають, що з початку конфлікту на Донбасі стало жити краще військовим, силовикам, фейковим «міністрам» і місцевим рейдерам, які захопили чужий бізнес. Життя некваліфікованих працівників, вчителів, педагогів, лікарів погіршилося. Гірше за всіх - пенсіонерам, які за станом здоров'я не можуть виїхати на підконтрольну територію за пенсією.
Респонденти розділилися в думках, намагаючись пояснити причини конфлікту на Донбасі. Серед можливих причин називали: прагнення до євроінтеграції, націоналізм, небажання Києва «почути» Донбас, прагнення Донбасу до автономії і т. д. Характерно, що ніхто не відзначав фактор агресії Росії як основну причину конфлікту, але деякі жителі непідконтрольної території вважають винними в конфлікті тих, хто обіцяв їм швидке «входження» до складу Росії.
Головна проблема жителів ОРДЛО - це війна. Ті, хто живуть на непідконтрольною території, страждають від цілого комплексу проблем: руйнування, погана телефонний зв'язок, складності з працевлаштуванням і отриманням українських документів. Жителів ОРДЛО переслідують страхи за своє життя і життя рідних, страх перед СБУ і українськими військовими, страх цензури та репресій з боку незаконних збройних формувань.
Надії на майбутнє жителі ОРДЛО пов'язують із якнайшвидшим досягненням миру і стабільності. Однак різні респонденти по-різному бачать майбутнє Донбасу. Деякі чекають на реінтеграцію. Деякі сподіваються на «приєднання» до Росії за кримським зразком. Є й такі, хто очікує визнання «республік» або набуття цими утвореннями широкої автономії в складі України.
Основні джерела інформації для жителів ОРДЛО - російські або місцеві телеканали. Українське телебачення практично недоступне на непідконтрольній території. Тим часом досить поширена серед жителів ОРДЛО думка про те, що українські телеканали подають неправдиву інформацію, через що часто з'являється недовіра або негативне ставлення до українських ЗМІ.
Деталі опитувань за посиланнями:
34
Немає коментарів. Ваш буде першим!