Випуск Макроекономічного моніторингу України №237, жовтень 2024 року.

Джерело:

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) підготував черговий випуск Макроекономічного моніторингу України №237, жовтень 2024 року.

Зображення

Резюме

  • За оцінкою ІЕД ВВП у третьому кварталі 2024 року зріс на 2,1% дпр після приросту на 3,7% дпр в другому кварталі.
  • Оцінки темпів щомісячного приросту реального ВВП були волатильними в третьому кварталі через відмінність в темпах збирання врожаю.
  • Проблеми з доступом до електроенергії та брак робочої сили надалі є серед найбільших перешкод діяльності компаній відповідно до опитування бізнесу, що проводить ІЕД.
  • «Енергоатом» закінчив ремонтну кампанію, працює дев’ять енергоблоків.
  • Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу досягли 12,5 млрд куб м.
  • За час роботи Українського морського коридору ним транспортовано 75 млн т вантажів.
  • Вересневий імпорт товарів сягнув 6 млрд дол. США, тоді як експорт знову скоротився.
  • У вересні уряд не отримував гранти від міжнародних партнерів, а зовнішні запозичення були мінімальні.
  • Новий план податкових доходів та запозичень до Державного бюджету у 2024 році виглядає занадто оптимістичним.
  • Ситуація з фінансуванням Державного бюджету у 2025 році поліпшилась з огляду на попередньо ухвалене рішення Ради ЄС про надання 35 млрд євро екстреної макрофінансової допомоги.
  • У вересні інфляція сягнула 8,6% дпр через зростання витрат виробників, низький урожай та вищі світові ціни на сільськогосподарські товари.
  • Гривня із другої половини липня залишається у проміжку 41,0-41,5 грн за долар США, але попит на іноземну валюту зріс за останні тижні.

Автори: Олександра Бетлій, Ірина Коссе, Віталій Кравчук

Застереження

Ця публікація була підготовлена Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Інституту економічних досліджень і політичних консультацій і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу. МЕМУ має виключно інформаційний характер. Судження, представлені у цій публікації, відображають нашу точку зору на момент опублікування та можуть бути змінені без попередження. Хоча ми доклали самих ґрунтовних зусиль для підготовки якомога точнішої публікації, ми не беремо на себе жодної відповідальності за можливі помилки. Інститут не несе зобов'язань за будь-які збитки чи інші проблеми, які виникли прямо чи опосередковано через використання будь-яких показників цієї публікації. В разі цитування обов'язковим є посилання на Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Дивитися документ:
1602
Немає коментарів. Ваш буде першим!