Євроінтеграція

Show filter

«Довідник безбар’єрності» — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у власних проєктах

Image

549

Публікацію підготовлено Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (https://pfirs.org/) та Асоціацією регіональних аналітичних центрів (https://pfirs.org/arttnet.html) в рамках проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерландів.

В публікації Ви побачите динаміку показників в розрізі всіх областей України.

Image

400

Нова платформа для створення спільноти практиків у Європі та Центральній Азії для обміну знаннями та ініціативами щодо трансформації систем харчування.

Image

207

Як звісно, 4 грудня 2020 року Дніпровська Академія неперервної освіти в співпраці з Громадянською службою миру GIZ запрошув до участі в онлайн конференції щодо можливостей Миротворчої освіти для підтримки впровадження Реформи «Нова Українська Школа» (НУШ). Метою конференції був дослідити що, чому та як поєднує підходи миротворчої освіти з НУШ. За підсумками заходу вийшла збірка статей, яка є спробою розкрити досить новий «парасольковий» термін – миротворча освіта.

Image

260

«Участь жінок у політиці та прийняття рішень на місцевому рівні: досвід, виклики і потреби» . Видання здійснено в рамках проєкту «Посилення ролі жінок у політиці та прийнятті рішень на місцевому рівні», який впроваджується з серпня 2020 року до липня 2021 року в чотирьох областях України (Закарпатській, Миколаївській, Херсонській та Хмельницькій) з метою підвищення поінформованості громадськості про необхідність повної, рівної, вільної та демократичної участі жінок на рівних умовах із чоловіками в політичному та громадському житті.

Image

204

Домовленостей про припинення вогню, які були досягнуті в ліпні 2020 року, здебільшого дотримуються, проте інтенсивність бойових дій на сході України поступово зростає. Кількість безпекових інцидентів за місяць зросла з 253 у серпні до 424 у листопаді, також повідомлялося про застосування важкої артилерійської зброї. Водночас, кількість інцидентів усе ще значно менше у порівнянні з 610 випадками в листопаді 2019 року. Це, у поєднанні з наслідками пандемії COVID-19, призводить до очікуваного загострення потреб 3,4 мільйона постраждалих унаслідок конфлікту людей у 2021 році, особливо в холодний зимовий період. Наприкінці листопада гуманітарна спільнота представила План гуманітарного реагування для України на 2021 рік, яким передбачається необхідність залучення 168 дол. США для допомоги 1,9 мільйона незахищених людей.

121

Сьогодні гуманітарна спільнота в Україні презентує План гуманітарного реагування, який передбачає надання допомоги 1,9 мільйона постраждалих унаслідок конфлікту людей на сході України. Для його виконання просимо донорів надати 168 мільйонів доларів США. Ознайомитися з оглядом Плану можна за посиланням наприкінці повідомлення.

Image

142

Image

На основі аналізу сучасних наукових досліджень, міжнародних документів, практики постконфлікт- ного переходу до мирного життя Північної Ірландії, Балканських країн, країн Африки і Азії автори дове- ли, що професійно підготовлений фасилітований діалог має важливе значення для успішної розробки й імплементації моделі перехідного правосуддя і має бути інтегрованим в ці процеси. Уперше в нау- ці визначено особливості організації та проведення фасилітованого діалогу щодо тем перехідного правосуддя, концептуалізовано три функції діалогу в перехідному правосудді: 1) діалог як інструмент публічних консультацій щодо перехідного правосуддя; 2) діалог як інструмент інклюзивного ухвален- ня рішень; 3) діалог як інструмент примирення і формування суспільних наративів. На основі аналізу відомих досліджень і особистого практичного досвіду ведення діалогових процесів в Україні запропо- новано тематичні фокуси діалогів у межах чотирьох напрямів перехідного правосуддя та обґрунтова- но основні практичні підходи щодо включення фасилітованого діалогу в процеси розробки й упрова- дження державної політики в сфері перехідного правосуддя в Україні. 

183

Проєкт EU neighbours east презентував результати щорічного опитування громадської думки щодо обізнаності громадян України про Європейський Союз та його співпрацю з нашою країною.

116

29 травня, у Сєвєродонецьку виконавчий директор Інституту світової політики, політичний експерт, письменник Євген Магда провів презентацію своєї книги «Гібридна агресія Росії: уроки для Європи».

143

14 квітня 1998 року народні депутати України у найдемократичніший спосіб — на альтернативній основі, відповідно до “Паризьких принципів” — обрали першого Омбудсмана України Ніну Іванівну Карпачову — відомого юриста, народного депутата України, яка була ініціатором ратифікації Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Діяльність першого українського Омбудсмана дозволила усім нам усвідомити, що наші права і свободи — це не подарунок від влади, що вони належать кожному від народження і є непорушними та невідчужувальними.

144

Вже декілька років поспіль ГО “Агентство стійкого розвитку Луганскього регіону” (АСР) разом із 15 організаціями, що входять до Асоціації регіональних аналітичних центрів (та які вже спільно реалізували декілька проектів з питань соціально-економічного розвитку та покращення врядування в Україні), займаються розрахунками Індексу євроінтеграційного економічного поступу областей України.

Це процес було започатковано в 2014 році під головуванням Поліського фонду міжнародних та аналітичних досліджень (м. Чернігів) та сьогодні вже є деякі додаткові результати, відповідно яких можно робити чергові висновки.

За результатами розрахунку Індексу євроінтеграційного економічного поступу Луганська область посіла:

  • 2014 рік – 21 місце (показник індексу 0,2261)
  • 2015 рік – 23 місце (показник індексу 0,2056)
  • 2016 рік – 21 місце (показник індексу 0,2862)
128