П'ять функцій організатора спільноти

Процес організації спільноти є динамічним з декількома жорсткими керівними принципами, які передбачають, що функції організатора спільноти вимагають гнучкості, творчого підходу і відмінних лідерських навичок.

Організація спільноти націлена на організацію, мобілізацію і навчання людей формуванню почуття спільності. Поступаючи так, спільнота отримує владу або вплив в питаннях, що стосуються їх добробуту. Зміцнення груп на низовому рівні дає спільноті можливість в деякій мірі визначати свій власний шлях, змушуючи державні і приватні організації нести відповідальність за політику і програми, які безпосередньо впливають на спільноту.

1. Низова організація (Grassroots Organization)

Організація спільноти - цінна стратегія на всіх рівнях, в тому числі на національному, регіональному та місцевому рівнях. Сила в кількості, і початкові зусилля організатора спільноти будуть зосереджені на тому, щоб спонукати людей прийняти колективні цілі групи. Зусилля по об'єднанню включають встановлення контактів з окремими людьми і домашніми господарствами і їх залучення в життя спільноти. На цьому етапі організатор спільноти зосереджений на збільшенні числа, а не на поширенні ідеї добробуту спільноти.

2. Інформаційно-пропагандистська діяльність

Необхідність в організації спільноти існує тому, що певні групи мають обмежений доступ або взагалі не мають доступу до товарів або послуг, які впливають на якість їхнього життя. Одна з функцій організатора спільноти - визначити області, в яких потрібні певні соціальні послуги, і ініціювати інформаційно-просвітницькі програми для задоволення цих потреб. Інформаційно-пропагандистські програми дозволяють організаторам представити себе місцевим жителями в позитивному ключі. Це стратегія, яка зміцнює довіру, забезпечуючи при цьому негайні дії по нагальним потребам спільноти.
3. Виховання та інформування колективу
Організатор спільноти - ефективний комунікатор. Той, хто вміє слухати і співпереживати окремим людям і групам, матиме здатність організовувати і керувати незалежно від різного походження учасників. Щоб об'єднати людей зі спірних питань, які впливають на спільноту, вкрай важливо, щоб вони знали правду про проблеми, а також про довгострокове і короткостроковому вплив на їхнє життя. Це одна з найсерйозніших проблем для організаторів спільноти, оскільки здійснення змін часто являє собою битву проти укорінених переконань і традиційних систем.

4. Громадський працівник

Організатори спільноти працюють з людьми спільноти, а не для них. Це важлива відмінність, яке необхідно зробити, оскільки зусилля організатора щодо захисту інтересів спільноти можуть бути помилково зрозумілі групою. Організатори спільноти працюють разом з групою, спрямовуючи їх зусилля через пряме чи непряме втручання, а група своїми зусиллями виробляє зміни. Роль організатора спільноти швидше консультативна, ніж пряме керівництво. Організатор виховує лідерів серед членів спільноти, готуючи їх стати обличчям і голосом спільноти.

5. Дослідник

Тісна співпраця з спільнотою надає організатору спільноти відмінну можливість спостерігати за місцевими звичаями, віруваннями і взаємодією. Організатор зможе задокументувати зміни, що відбуваються і оцінити соціальний та економічний вплив певних політик. Організатор зобов'язаний вести точні записи цих спостережень, при необхідності складати звіти, що вимагають вживання заходів, і направляти зазначені звіти до відповідних державних і приватні організації, які можуть запропонувати вирішення проблем спільноти.

Організатор спільноти відіграє важливу роль в розробці, оцінці і зміні соціальної політики щодо конкретних груп. Це впливова роль, яка вимагає відмінних комунікативних навичок, пристрасті до допомоги іншим і видатних здібностей до переконання і лідерства. Функції організатора співтовариства готують потрібних людей до більших і важливих ролей в ширшому масштабі, про що свідчить президент Барак Обама, який вважає, що роки роботи організатором спільноти наділили його пристрастю, стійкістю і лідерськими якостями.

251
Немає коментарів. Ваш буде першим!