Україна навиворіт. Цього нам не розповідали в школі. Як Go-A, Ukraїner і Капранови прокачали школярів з Рубіжного

Україна навиворіт. Цього нам не розповідали в школі. Як Go-A, Ukraїner і Капранови прокачали школярів з Рубіжного
Стати частиною однієї глобальної історії і здійснити віртуальну подорож Україною разом із зірковими тренерами, знайти нових друзів і прокачати діджитал навички, дати волю креативним ідеям, почати мислити критично і навчитися не соромитись виступати на публіці — все це про національну програму обміну GOxChange.

GOxChange — ком’юніті проактивних і амбіційних менторів і спікерів, амбасадорів і волонтерів, вчителів та учнів. Раніше ця програма була націлена на студентську молодь, зараз — на школярів. І вже цього року вона об’єднала близько 500 учнів загальноосвітніх і спеціальних шкіл з різних регіонів України. Кожна державна школа країни могла подати заявку до GOxChange і взяти участь абсолютно безкоштовно.

Аби діти з особливими потребами відчували себе комфортно, всю програму було перекладено на жестову мову, що, власне, автоматично вирішило нагальне питання інклюзивної освіти.

GOxChange реалізується в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні. Мета GOxChange — допомогти представникам покоління Z зруйнувати стереотипи щодо власної країни та навчити їх популяризувати і цінувати рідне. Бо слід усвідомити, що Херсон — не суто про кавуни, а Вінниця — не лише про фонтани.

Пандемія внесла свої корективи, як у буденність, так і в освітній процес. Насолоджуватися спілкуванням реально стало важче, проте онлайн формат вирішив проблему нестачі живої комунікації. Цього року програма охопила 20 областей України, з них 23 школи — в селах, 34 — в українських містах. Найбільша кількість шкіл-учасників була у Донецькій, Сумській та Хмельницькій областях — по 5 шкіл з кожної області. Учасники мали при собі лише гаджет і мотивацію.

Зображення

Аби бути у спільному контексті, в рамках програми школярам було запропоновано чотири теми для обговорення: “Look мого регіону”, “Смак мого краю”, “Люди мого регіону”, “Творчість мого регіону”. Підлітки вивчали нові онлайн-інструменти, готували авторські кулінарні витвори, такі як, наприклад, “Галорщ” — суміш борщу та галушок, малювали мурали. Спікерами-натхненниками та амбасадорами, які супроводжували школярів упродовж всього часу стали: гурт Go — A; Богдан Логвиненко, автор медіа-проєкту Ukraїner; Віталій Капранов, письменник, засновник YouTube-каналу ім. Т.Г.Шевченка, Юрій Ковриженко, шеф-кухар, амбасадор української кухні у світі та інші. Окрім навчання, впливові та ідейні українці ділилися зі школярами досвідом щодо боротьби з вигоранням і розповідали ексклюзивні історії з власного життя. 


Читайте наші новини на телеграм каналі

13:25
130
Немає коментарів. Ваш буде першим!