Підводили підсумки та планували діяльність Мережі робочих груп із громадської безпеки чотирьох областей України

Підводили підсумки та планували діяльність Мережі робочих груп із громадської безпеки чотирьох областей України
​28-30 липня 2021 року відбулася Мережева зустріч Програми ООН із відновлення та розбудови миру за напрямом «Громадська безпека та соціальна згуртованість» у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Житомирській областях. Вона пройшла під гаслом: «Від реалізації проєктів до створення політик у громадах: локальні практики та підсумки діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки у поточному році, стратегічні цілі та перспективи на друге півріччя 2021 року».

Зображення

На зустрічі партнери:

 • підводили проміжні підсумки діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості (далі – РГГБ) у Донецькій та Луганській областях, зосереджуючи увагу на перспективах не лише проєктної, а й програмної діяльності активістів та членів робочих груп у громадах;
 • обмінювалися досвідом у реалізації програм бюджету участі у цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей та представити ключові результати, яких вдалося досягнути завдяки запровадженню відповідного партисипаторного інструменту;
 • думали про те, як посилити взаємодію між активістами, членами РГГБ, які працюють у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях;
 • визначалися зі стратегічними цілями та перспективами роботи Мережі РГГБ на друге півріччя 2021 року.

Зображення

В мережевій зустрічі прийняло участь близько 60 учасників та учасниць партнерських громад із Донецької, Луганської та Запорізької областей, які мали змогу спілкуватися через спеціально створені відео-студії у відповідних областях. Таким чином, було:

 • представлено результати роботи РГГБ протягом 2021 року щодо втілених проєктів та ініціатив;
 • проаналізованорекомендації, напрацьовані членами РГГБ, та надані для виконання в громадах, де вони працюють;
 • здійснено обмін досвідом залучення до діяльності робочих груп представників та представниць різних цільових аудиторій, обговорять ситуацію щодо кількісного та якісного складу РГГБ;
 • вивчено досвідпровадження цільових програм «Бюджет участі» у громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей;
 • проаналізовано виклики та ризики, які поставали перед членами РГГБ протягом діяльності у поточному році, та представлять практики мінімізації негативних факторів;
 • представлено результати інформаційної діяльності в громадах щодо роботи РГГБ та Мережі;
 • сформовано уявлення про перспективи поєднання як проєктного, так і програмного підходів для посилення ефективності та життєстійкості діяльності робочих груп у громадах;
 • актуалізовано свої знання та навички щодо планування, інформаційної та організаційної діяльності;
 • напрацьовано стратегічні цілі та перспективи на друге півріччя 2021 року.

Під час зустрічі доповідали та ділилися досвідом громадські експерти та спеціалісти Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Зображення

Про діяльність Мережі Луганської області – здобутки, виклики, проміжні підсумки доповідали Олена Кізілова — лідерка мережі Луганської області, НГО «Новоайдарська районна громадська організація «Світанок» та Гарбуз Ірина (Сєвєродонецька громада, Луганська область).

Про діяльність Мережі Донецької області – здобутки, виклики, проміжні підсумки доповідали Тетяна Сігаєва- лідерка мережі Донецької області, Агенція розвитку Вугледара, Тетяна Красько (Торецька громада, Донецька область) та Юлія Оніщенко (Сартана, Донецька область).

Зображення

Про діяльність Мережі Житомирської області – здобутки, виклики, проміжні підсумки доповідала Жанна Соловйова (громадська діячка з Житомирської обалсті).

Про діяльність Мережі Запорізької та Херсонської областей – здобутки, виклики, проміжні підсумки доповідали Леонтьєва Ольга — лідерка Мережі РГГБ Запорізької області, Оксана Антолік (Бердянськ), Тетяна Беліменко (Якимівка) та Марина Логінова (Кирилівка).

Працювали в групах над питанням:

 • Як долучити до роботи груп уразливі верстви населення? Фасилітувала Кізілова Олена, керівниця Мережі Луганської області;
 • Як РГГБ перейти від діалогового майданчику до адвокаційного інструменту впливу? Фасилітувала Сігаєва Тетяна, керівниця Мережі Донецької області;
 • Як розвивати партнерства РГГБ із безпековими інституціями та створювати сталі зв'язки? Фасилітувала Тетяна Романенко, представниця Мережі у Заопорізькій області;
 • Як ефективно залучати екскомбатантів АТО та ООС до використання неформальних інструментів місцевої демократії – робочих груп? Фасилітувала Оксана Колада (TBC).

Також на зустрічі ділилися індивідуальними розвантажувальними практиками, консультувалися з психологом, грали в ігри зі сенсом та презентували настільну освітню гру «Спільноти в безпеці, створювали «мандали ресурсів» та «метафоричні карти» – попередження професійного вигорання громадських активістів.

Зображення

Участники зустрічі також слухали рекомендації від своїх менторів -  комади спеціалістів з мобілізації ПРООН — Тетяни Сила, Аліни Лебедєвої, Еміля Коренєва, Наталії Краськівської, Мийхала Карелина, Тетяни Ляльки ат Олексія Скворцова.

Зображення

Робили експертні обговорення щодо універсальності підходу «соціальної єдності» зі спеціалісткою Програми ООН із відновлення та розбудови миру – Ганною Боровою.  

Обговорювали інструменти електронної участі: як це працює в громадах та Youparticipate. Ділилися досвідом розробки локальних політик у сфері громадської безпеки.

Спланували при роботі в малих групах:

 • Яким чином представити діяльність РГГБ на регіональному та національному рівнях.
 • Як застосовуємо гендерно орієнтований підхід у діяльності груп.
 • Які інновації та ресурси можна підключити в роботу РГГБ для покращення її діяльності.
 • Як забезпечити Інформаційну присутність РГГБ у інтернеті та висвітлення інформації про їх діяльність, створення іміджу робочих груп як дієвого інструменту місцевого розвитку.
 • Як презентувати РГГБ у інформаційному просторі – створення коротких текстових візиток.

Визначилися з перспективами діяльності на друге півріччя 2021 року: презентація методичних рекомендацій з організаційного розвитку для РГГБ та ідеї асоціації, як інструменту об’єднання та інституалізації та напрацювали плани роботи на друге півріччя 2021 року .

Та урочистим фіналом мережевої зустрічі стала велика подія — підписання Асоціації членів РГГБ – мережі РГГБ Луганської, Донецької, Запорізької, Житомирської та Херсонської областей.

Всі присутні відмітили, що загалом такі зустріч сприятимуть зміцненню міжособистісних контактів та зв’язків між членами РГГБ Донецької, Луганської та Запорізької областей і те, що треба тепер періодично зустрічатися та працювати далі над розвитком тепер вже власної Асоціації.

Зображення

Мережева зустріч відбувалася у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії, Швеції, Королівства Нідерландів та Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:20
539
Немає коментарів. Ваш буде першим!