Бюджет участі, партнерство та інновації у Вугледарській громаді

Бюджет участі, партнерство та інновації у Вугледарській громаді
В межах візиту «Досвід співпраці органів місцевого самоврядування та мешканців в розробці та реалізації проєктів розвитку громади. Практика
реалізації бюджетів участі» 9 липня до м. Вугледар завітали гості з громад Донецької та Луганської областей.

Учасники\ці візиту отримали можливість познайомитись із представниками органів місцевого самоврядування, зокрема із міським головою Андрієм Сіличем, та автор(к)ами проєктів реалізованих за роки проведення конкурсу Бюджет участі. А завдяки компактності міста, гості змогли насолодитись приємною прогулянкою і затишком його вулиць.

Питання партнерства між владою та громадськістю супроводжувало кожну хвилину візиту. Та крім цього, було обговорено історію впровадження Бюджету участі у Вугледарській громаді, проблеми і шляхи їх вирішення, вже реалізовані ідеї та плани на наступні конкурси.

Зображення

Вугледар — це мотивуючий і особливий приклад тісної співпраці між громадським сектором та органами місцевого самоврядування (ОМС). У тому числі і під час впровадження Громадського бюджету, який тут вперше було проведено ще у 2017 році за методичною підтримкою USAID.

З того часу адмініструванням конкурсу та реалізацією проєктів займались як ОМС та комунальні установи так і команда Агенції розвитку Вугледара, які є представниками саме громадськості. Цей різносторонній досвід дозволив глибше зрозуміти як зробити процес проведення Бюджету участі максимально ефективним та результативним.

Так, практика довела, що успішна реалізація будь-якого проєкту можлива тільки тоді, коли співпраця між усіма зацікавленими сторонами продовжується на всіх етапах, враховуються потреби і пропозиції кожного, а процес є чесним та відкритим. Це сприяє підвищенню і утриманню довіри жителів громади до самого інструменту та людей дотичних до нього.

Зображення

Однією з особливостей проведення Бюджету участі у Вугледарській громаді є те, що проєкти фінансуються виключно з місцевого бюджету без залучення додаткових ресурсів.

Однак неможливо не відмітити ту роль, яку відіграють донорські організації у процесі розвитку громади, зокрема у формуванні партнерських відносин між владою та громадськістю:

Зображення

“Підтримка донорських організацій дає можливість налагоджувати партнерські стосунки та діалог між владою і громадськістю, впроваджувати інноваційні інструменти та ініціативи. Серед інновацій, розвиток яких підтримала Програма ООН із відновлення та розбудови миру на Сході України — розробка профілів громад та, власне, запровадження Громадського бюджету. У 2015 році Бюджету участі підтримали USAID, а нині вже за фінансування ПРООН в громадах Донецької, Луганської та Запорізької областей реалізується цей інструмент локальної демократії.”

Тетяна Сігаєва, Заступниця директора Агенції розвитку Вугледара

Родзинкою візиту до Вугледару став воркшоп від Тетяни “Інноваційні інструменти, підходи та практики у діяльності агентів змін”, на якому учасники\ці дізнались про тренди інновацій, важливість інноваційних підходів до написання проєктів та які інструменти взагалі можна назвати інноваційними. А також на практиці перевірили свою здібність до нестандартного бачення стандартних речей і впевнились у тому, що будь-яка складна справа може стати легшою, якщо підійти до неї з нового боку.

Вугледар вразив гостей своєю зручністю, кількістю зелених насаджень, активністю жителів, партнерськими відносинами та особливим підходом, з яким і влада і громадськість будують спільне майбутнє.

Авторка статі Світлана Мильнікова,

комунікаційна менеджерка Агенції розвитку Вугледара


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:50
55
Немає коментарів. Ваш буде першим!