Згуртування журналістської спільноти на Луганщині

Згуртування журналістської спільноти на Луганщині

Проблема розрізненості журналістів, існуюча на Луганщині, була викликана зміною системи роботи ЗМІ в 2014 році. Багато журналістів перемістилися з окупованої території, і тепер проживає в Сєвєродонецьку. Крім того, не вистачало місць для спілкування журналістів, а також для зустрічей представників влади журналістів і громадських діячів для вирішення і висвітлення проблем громади.

Дискусійний майданчик «Луганський прес-клуб» повинен був стати тією точкою, яка допоможе не тільки обміну думками та професійними знаннями, але також стане місцем згуртування журналістів і жителів територіальної громади.

Image

Ініціативна група, яка зібралася для реалізації проекту з розвитку Луганського прес- клубу, ставила собі за мету зібрати об'єднати журналістів не тільки для вирішення своїх проблем, але і для участі їх в суспільному житті громади. Також для інформування громадськості в просуванні реформ, в євроінтеграційних процесах, допомогти вирішувати питання медіаграмотності, розкривати різні аспекти журналістики світу.

Image

Проектом було передбачено проведення пробних заходів в форматі засідань прес-клубу, прес-сніданку для журналістів, сесії стратегічного планування.

У прес-сніданку взяли участь 23 людини: журналісти регіональних ЗМІ, а також представники громадськості та влади. В рамках прес-сніданку був розроблений план заходів в рамка проектук, які включають в себе дискусії і тематичні засідання прес-клубу.

Image

В ході стратегічної сесії розроблено основні положення концепції роботи прес-клубу, а також перспективний план роботи до кінця 2018 року.

Всього засіданнях клубу взяли участь понад 130 осіб, крім того понад 28 тисяч ознайомилися з матеріалами журналістів, підготовлених в рамках засідань прес-клубу. У засіданнях взяли участь понад 40 журналістів з 5 регіональних ЗМІ, і 2 всеукраїнських ЗМІ. Тобто, проектом було охоплено понад 28 тисяч осіб.

Image

На сьогодні журналісти збираються щотижня, обговорюють проблеми міста і області, впровадження реформ, запрошують різних фахівців.

План розроблений до кінця 2018 року. За підсумками року планується в розробка плану і на 2019-2020 роки.

Фото 1. Прес-сніданку для журналістів

Фото 2. Дискусія «Єврошлях України: Луганський вимір»

Фото 3. Обговорення роботи Червоного Хреста

Фото 4. Тематична зустріч «Благоустрій Северодонецька. Проблеми та перспективи».


Image

Тетяна Вергун, ГО " Луганський прес-клуб".


Історія підготовлена її автором, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту «Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.


Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

10:41
525
No comments yet. Be the first to add a comment!