Партнерство заради розвитку

Партнерство заради розвитку
8 липня у м. Волноваха приймали гостей з Донецької та Луганської областей в межах візиту “Досвід співпраці органів місцевого самоврядування та мешканців в розробці та реалізації проєктів розвитку громади. Практика реалізації бюджетів участі”.

Під час візиту, учасники\ці переймали досвід впровадження Бюджету участі, спілкувались із представниками органів місцевого самоврядування, відвідали місця створені завдяки реалізованим проєктам та познайомились із їх автор(к)ами для подальшої ефективної реалізації цього інструменту у своїх громадах.

Зображення

Це стало унікальною можливістю з перших вуст почути усі подробиці процесу впровадження конкурсу Громадський бюджет, можливі перешкоди та шляхи їх вирішення.

м. Волноваха було обрано приймаючою стороною зовсім не випадково. Адже саме тут у 2020 році запровадили Бюджет участі, як перший приклад того, що військово-цивільна адміністрація (ВЦА) теж може реалізовувати інструмент демократії, співпрацювати з громадськістю і надати можливість жителям залучатися до процесу розвитку громади на такому рівні.

Цей досвід став поштовхом для інших ВЦА. І вже цього року Торецька та Щастинська громади також проводять конкурс надихнувшись чудовим прикладом.

Під час візиту головним питанням було саме партнерство представників влади та жителів, які залучаються до подання проєктів на Бюджет участі. Було відмічено, що тісна співпраця повинна супроводжувати кожен етап: від моменту опису ідеї до її повної реалізації. І можливо це тільки при особистісному підході, у якому Волноваха виявилась взірцем для наслідування.

“Якщо є люди, які виражають свою громадянську активність, то потрібно прислухатися до них. Адже це є певним індикатором виявлення проблем у громаді. Про які влада може не знати. Бо це можуть бути локальні проблеми.

Активісти доносять до влади свою позицію щодо того, що можна зробити у громаді, щоб у ній було комфортніше жити і вона була більш цікавою для гостей. Вони можуть впливати на цей процес.

У нас є певні інструменти для цього і ми намагаємося їх реалізовувати та збільшувати. ”

Дмитро Кобзар, Начальник відділу ЖКГ, торгівлі та побутового обслуговування населення в Волноваська міська рада

Перлиною візиту став етнічний майстер-клас. Метою заходу було показати, що Донецька область має свою історію, своє коріння та свої особливі традиції. Тому він супроводжувався цікавими розповідями, відповідною атрибутикою і, по сімейному, затишною атмосферою.ЗображенняЗображенняЗображення

По закінченню, гості отримали власноруч зроблену квітку. Таку ж, як колись вплітали у традиційний весільний вінок.

Волноваська міська військово-цивільна адміністрація доводить всім, що не важливо у якому статусі знаходиться громада, для того щоб приділяти увагу реальним потребам її мешканців та мешканок, дослухатися до них та налагоджувати співпрацю заради розвитку.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:15
57
Немає коментарів. Ваш буде першим!